Antep hazırlıklara başladı

Antep hazırlıklara başladı.11737
  • Giriş : 03.07.2008 / 22:52:00

Gaziantepspor, yeni sezon hazırlıklarına Celal Doğan Tesisleri'ndeki ilk etap kampıyla başladı. Teknik direktör Nurullah Sağlam, "İtalya kampına kadar takımda eksik görülen mevkilerin büyük bölümünü çözmeye çalışacağız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'te toplanan kırmızı-siyahlı futbolcular, yeni sezon hazırlıklarına başladılar. Takımın ilk antrenmanı, Celal Doğan Tesisleri'nde, teknik direktör Nurullah Sağlam yönetiminde gerçekleştirildi.

İlk çalışmaya, yeni transferlerden Fenerbahçe'den alınan orta saha oyuncusu Kemal Aslan'ın yanı sıra Konyaspor'dan Erman Özgür, Diyarbakırspor'dan Hakan Bayraktar, Beşiktaş'tan Mehmet Yozgatlı ve kaleci Murat Şahin, Karşıyaka'dan Mustafa Cevahir ile Çaykur Rizespor'dan Emrah Eren ile diğer futbolcular katıldı.

Yabancı oyuncuların ise bu akşam Gaziantep'te olacakları belirtildi.

Daha önce kulübü arayarak gelmeyeceğini bildiren Deumi'nin de 5 Temmuz Cumartesi günü Gaziantep'te olacağı ifade edildi.

Yeni sezonda daha güçlü bir takımla mücadele etmeyi hedefleyen kırmızı-siyahlılar, bu amaçla 2'si yabancı 3-4 oyuncu daha almayı planlıyor.

Yeni transfer edilen genç futbolcuların da katıldığı antrenmanda oyuncular, hafif koşunun ardından, kondisyon ağırlıklı bir çalışma yaptılar.

Bu arada, yönetim kurulu, Futbol sahası girişinde 14 adet kurban kesti.

Futbolcular sahaya girerken, kurban kanlarını yüzlerine ve ayaklarına sürerek çıktı. Bir din görevlisi de saha içinde, futbolcu ve teknik adamlara' ''Yeni sezonda başarı'' için dua ettirdi.

Teknik direktör Sağlam, Celal Doğan Tesisleri'nde 25 Temmuz tarihine kadar sürecek ilk etap kampının ardından futbolculara izin vereceklerini ve ikinci etap kamp çalışmalarını ise 27 Temmuz tarihinde İtalya'da, Como Gölü civarında yapacaklarını söyledi.

Takımın ilk antrenmanını, asbaşkan Ömer Çelik, genel sekreter Vedat Diler, Cuma Reyhan, Burhan Büyükkömürcü, Mehmet Kızıl ve diğer yöneticiler izledi. Rahatsız olduğu bildirilen kulüp başkanı İbrahim Kızıl ise idmanda yer alamadı.

-SAĞLAM'IN GÖRÜŞLERİ-

Teknik direktör Nurullah Sağlam, çalışma başlamadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, kamp tarihine kadar takımın yüzde 90'ının hazır hale geleceğini ümit ettiğini söyledi.

Transferde uyum sağlayabilecek ve takımdaki dengeyi bozmayacak futbolcular üzerinde çalışma yaptıklarını anlatan Sağlam, ''İtalya kampına kadar takımda eksik görülen mevkilerin büyük bölümünü çözmeye çalışacağız. Dış transferde takıma büyük katkı sağlayacak olan yerli ve yabancı isimlerle görüşmeler sürüyor. Özellikle yurt dışında iki üç isim üzerinde duruyoruz'' dedi.

Gerçek hedeflerini transferler bittikten sonra ortaya koyacaklarını anlatan Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı:

''Orta sahada yaşadığımız problemleri Kemal'in transferi ile çözdük. Bu transfer iyi oldu. Elimizdeki defans, hem uzun boylu, hem de hızlı rakiplere karşı tedbir alabileceğimiz düzeyde. Yabancı oyuncu ile ilgili görüşmeler sürüyor. Bu konuda önemli gelişmeler sağladık. Daha başarılı bir Gaziantepspor ortaya koyabilmek için hazırlık dönemini iyi değerlendirmek istiyoruz. Takım net olarak bir ortaya çıksın, ondan sonra ortak bir hedef belirleyebiliriz.''

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious