Antep'e gelen gidemiyor

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 250 polis memurunun bir çoğu gitmemek için mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen polis memurları, yasada emekliliğine 2 yıl kalan bir polis memurunun istemesi durumunda bulunduğu yerde kalarak emekli olabileceğini belirterek, "Bizim emekliliğimize 2 yıl, hatta bazılarının 2 yıldan daha az süreleri var. Biz gitmek istemiyoruz. Mahkemeye başvurarak hakkımızı arayacağız" diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tayinleri çıkartılan 250 polis memurunun, 50 tanesinin gönüllü tayin istediğini, geri kalanların ise kendilerine birer dilekçe ile müracaat ettiklerini kaydeden Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, "Bizim bu arkadaşlarımız kötü oldukları için gitmiyorlar. Bir kan değişikliği ve yeni bir heyecan bulmaları için gidiyorlar" dedi.

Hukuk ve mevzuatta bir yerde 8 yılı dolduran bir polis memurunun tayine hazır olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Bu arkadaşlarımız tayinlerin hukuka ve mevzuata uygun olmadığını düşünebilirler. Genel Müdürlüğe yapacakları itiraz dilekçesi en doğal haklarıdır" şeklinde konuştu.

İdarenin bir polis memurunu ya da idareciyi 8 yılı doldurduktan sonra istediği zaman tayin edebileceğini vurgulayan Ali Yılmaz, her isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının bir haksızlık karşısında bağımsız yargıya giderek hakkını arayabileceğini belirtti.

Bu arada, geçen sene adı fuhuş olayına karıştığı için açığa alınan ve mahkeme kararı ile tekrara görevine dönen Gaziantep Emniyet Müdürü Yardımcısı Mazlum Kırmızı, Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu'na, Müdür Yardımcısı Murat Akkaya ve Salih Yalçın'ın Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulu'na, Terörle Mücadele Şube Müdürü İzzet Emre'nin Adıyaman Emniyet Müdürlüğü'ne ataması yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious