Antep'ten hükümete destek

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Gaziantep Paylaşımcı Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Mutafoğlu, hükümetin yıl sonu enflasyon hedeflerine ulaşacağına inandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mutafoğlu, kriz olarak sunulan son dalgalanmanın dünya genelinde yaşandığını, hükümetin zamanında attığı adımlarla Türkiye'nin bu dalgalanmadan en az zararla çıkmayı başardığını ifade etti.
Mutafoğlu yaptığı açıklamada, 3.5 yıldır uygulanan ekonomi politikalarının meyvelerinin çok yakında alınacağını ifade etti. Hükümetin popülist yaklaşımlardan kaçınarak, ekonomik programdan ve yıl sonu hedeflerinden vazgeçmemesinin sevindirici olduğuna dikkat çeken Mutafoğlu, şöyle konuştu: "Ülke insanının yıllardır çektiği sıkıntıların izi birkaç yılda silinemez. Ekonomik rakamlarda görülen iyileşmelerin halka tam olarak yansıması biraz daha zaman alacak.Burada kamuoyunun beklediği ve hükümete düşen görev popülist yaklaşımlar sergilemeden ve seçim havasına girmeden ekonomik istikrar trendini devam ettirmek olmalı."

Yabancı yatırımcılara sağlanan vergi indirimine de değinen Mutafoğlu, indirimin yerinde ve hatta geç kalınmış bir adım olduğunu belirtti. Özellikle Uzakdoğu ülkelerinde yatırım yapmanın Türkiye ile kıyaslanamayacak derecede avantajlı olduğunu dile getiren Mehmet Ali Mutafoğlu,"Türkiye'nin döviz girişine ihtiyacı var. Bu girişi sağlamanın en kolay yolu da yabancı yatırımcılar. Hükümet yabancı yatırımcıları ülkemize çekebilmek için mümkün olan her yolu denemeli. Ekonomik kalkınma ve refah yatırım ve üretimden geçer. Üreten bir Türkiye'nin aşamayacağı sorun yok. Bütün bunların yanında yabancı yatırımcıya vergi indirimi sağlanırken, yerli ve fedakar sanayicinin de gözardı edilmemesi gerekiyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious