Antep'te bayram parası izdihamı

Antep'te bayram parası izdihamı.18003
  • Giriş : 17.12.2007 / 14:35:00
  • Güncelleme : 17.12.2007 / 14:49:32

GAZİANTEP'te kaymakamlıkların yoksul vatandaşlara dağıttığı 150 YTL'yi almak isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu. Bankanın para dağıtmak için kullandığı dükkanın camları kırılırken, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Merkez Şahinbey ve Şehitkamil İlçe kaymakamlıklarınca yoksul ve yardıma muhtaç yaklaşık 8 bin kişiye 150'şer YTL'lik Kurban Bayramı yardımının dağıtımına bugün de Vakıfbank şubelerinde başlandı. Yardımı alabilmek için bankanın Şahinbey ve Şehitkamil şubelerine sabahın erken saatlerinde gelen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. Çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu kuyrukta bekleyen bazı vatandaşlar soğuk hava ve yağan yağmura aldırış etmezken, bazıları da şemsiye, karton ve kafalarına geçirdikleri poşetlerle korunmaya çalıştı. Şahinbey İlçesi'ndeki Vakıfbank önünde sıra kavgası nedeniyle izdiham yaşandı. Banka şubesinin para dağıtımı için kullandığı dükkanın camları aşırı yüklenme nedeniyle kırıldı. Polislerin müdahale ettiği izdihamda, görevlilerle vatandaşlar arasında zaman zaman tartışma yaşandı.
Görevliler, düzeni sağlamak için bir süre içeriye kimseyi almadı. İzdihamda bazı çocuklar ve yaşlılar da ezilme tehlikesi geçirdi. Kimi vatandaşlar kurban almak için sabahın erken saatlerinde soğuk ve yağışlı havaya rağmen kuyrukta bekledi.Vatandaşlar, yardımın bayrama sayılı günler kala yapılması nedeniyle bu tür görüntülerin yaşandığını ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious