AÖF Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları hangi gün?

AÖF Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları hangi gün?.13602
05.05.2013 / 09:37:49

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçlarının 3 hafta içerisinde okunması ve sınav merkezi tarafından duyurulması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sınav sonuçları açıklandıktan sonra sitemizden ulaşabileceksiniz. Öte yandan Siyah-beyazlıların, kadın voleybol takımına sponsor da olan Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte hayata geçirmeyi planladığı spor akademisinin kurulmasına YÖK onay verdi.

Siyah-beyazlıların geçen hafta cumartesi günü oynadığı Orduspor karşılaşmasından önce YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la bir telefon görüşmesi yapıp spor akademisinin kurulmasına onay verdiklerini söylediği ve “Hayırlı olsun” dediği ortaya çıktı.
Akademinin ismi Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Spor Bilimleri Fakültesi olacak. 2013-14 Öğretim Yılı’nda açılacak olan fakültenin bölümleri önümüzdeki günlerde kurulacak olan eğitim kadrosu ve fiziki imkânlar değerlendirilerek belirlenecek.

Fakülte, Beşiktaş’ın Akatlar’daki Spor Salonu’nu kullanabilecek ve kiralanacak bir binada derslikler yer alacak.

Bu arada Adıyaman’da, dün gece 2 kişinin bıçaklandığı kavganın tarafları olduğu ileri sürülen farklı siyasi görüşe sahip üniversite öğrencisi iki grup, bugün akşam saatlerinde yeniden karşı karşıya geldi.

Adıyaman Üniversitesi girişinde birbirlerine taşla saldıran öğrencilere, polis biber gazıyla müdahale etti. Yaşanan gerginlikte, 3 öğrenci polis tarafından gözaltına alındı.

Olay, saat 18.00 sıralarında Adıyaman Üniversitesi kampusünün giriş noktası olan Altınşehir Kavşağı’nda meydana geldi. Dün gece 2 kişinin bıçaklandığı kavga nedeniyle, farklı siyasi görüşlere sahip öğrenciler arasında tartışma çıktı.

Kısa sürede büyüyen tartışmada sayıları 200’ü bulan öğrenciler, birbirlerine taşlarla saldırmaya başladı. Yoldan geçen araçlarından zarar gördüğü kavganın ihbar edilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

POLİS BİBER GAZIYLA MÜDAHALE ETTİ

Adıyaman Üniversitesi kampüsü çevresinde önlem alan ekipler, kavganın taraflarını ayırmakta güçlük çekti. Uzun süre polise direnen ve kavgaya devam eden gruplara, ekipler biber gazlarıyla müdahale etti.

Kalabalık, polisin müdahalesiyle sona erdi. Atılan biber gazından dolayı çok sayıda öğrencide fenalaşarak yere yığıldı. Polis, yaşanan gerginlikte 3 kişiyi gözaltına aldı. Kalabalığın dağılması ve olayların yatışmasının ardından polis, kampüs çevresinde aldığı güvenlik önlemlerini en aza indirdi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Öte yandan Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik seminere Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) Müdürü Doç. Dr. Oğuz Özyaral, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Akın Terzioğlu, çok sayıda akademisyen ile Sağlık Meslek Lisesi Müdürleri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğrenci Birliği Başkanı Akın Terzioğlu seminerin açılış konuşmasını yaptı. Terzioğlu, Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencisi olmaktan gurur duyduğunu belirterek öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. Terzioğlu, “Hedefiniz olmadan bazı şeyleri başarmak çok zor. Hedefinizi belirlerseniz hepsini gerçekleştireceğinize eminim. Biz arkadaşlarımızla koyduğumuz hedefler doğrultusunda ilerledik ve 3 bin 54 öğrencinin temsilcisi seçilerek hedeflerimize ulaştık” dedi.
Sağlık Meslek Yüksekokullarının önemine dikkat çeken SHMYO Müdürü Doç. Dr. Oğuz Özyaral ise, “Yıllarca üniversitelerde çalıştım. Çalıştığım süre içerisinde hiçbir üniversite Sağlık Meslek Yüksekokulu açmayı istemiyordu. Daha sonra Yeni Yüzyıl Üniversitesi’ne geldim ve üniversite olarak 3 sene önce Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu açtık. Diğer üniversiteler tarafından takip ediliyoruz, her geçen gün rakiplerimiz artmaya başladı” diye konuştu. Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Özyaral, “Hayatınızda hep eylem planınız, gelecek planınız olsun. Onları nasıl hayata geçiririm diye düşünün. Tabi ki de bunları gerçekleştirirken önümüze hep engeller çıkacak ama hiçbir zaman yılmayacaksınız. Yolunuza devam edeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*