Aöf sınav sonuçları 2014 son gelişmeler - Aöf sonuçları 2014 sorgulamaları

Aöf sınav sonuçları 2014 son gelişmeler - Aöf sonuçları 2014 sorgulamaları.11687
16.02.2014 / 08:00:52

Aöf sınav sonuçları için resmi internet sitesinde son günlerde yoğunluk yaşanıyor. İşte bilmeyenler için o adres...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


aof.anadolu.edu.tr adresinden sorgulamalar ve bütün bilgilendirmeler yapılıyor. Resmi internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bu arada Anadolu Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen Çocuk Üniversitesi kış dönemi programlarını tamamladı. Katılım gösteren çocuklara Devlet Konservatuvarı Salon 2003’te gerçekleşen ödül töreninde sertifikaları takdim edildi.

Çocukların gelecekle erkenden tanışmasını sağlayan, ilgi alanlarını ve öğretim görmek istedikleri meslekleri yakından tanıma ya da seçme fırsatı bulabildikleri Çocuk Üniversitesi, birçok program ile tamamlandı. "Matematik Dünyası", "Bilgisayarda Oyun Yapalım", "Bilim ve Sanat" adı altında gerçekleşen programlarla çocuklar hem eğlendi hem de kişisel yatkınlıklarını keşfetti. Çocuk Üniversitesi Sertifika Töreni, Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Metin Altan’ın konuşmasıyla başladı. Programların çok büyük bir özveriyle gerçekleştiğini anlatan Yrd. Doç. Dr. Metin Altan konuşmasına şöyle devam etti: “Çocuklarımız, programlar ile gerçekten ilgi alanlarını keşfettiler. Matematiği öğrendiler. 'İtalya’dan Sevgiler' adı altında gerçekleştirilen program ile makarna yapmayı öğrendiler. Öğreticilerimiz, öğrencilerle beraber makarna yaptılar. Çocuklar, İtalyanca'yı öğrenmeye çalıştılar ve İtalyan kültürü ile ilk defa tanıştılar.”

“Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kapılarını tüm öğrencilerimize açtı” 

Program kapsamında Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin de ziyaret edildiğini ileten Yrd. Doç. Dr. Altan “Çocuklarımız, fakültenin tüm imkânlarını kullandılar. Çok pahalı cihazlar vardı, bu cihazlara büyükler dahi dokunamazken; çocuklarımız o makinelerle haşır neşir oldular, simülatörlere bindiler ve uçakları kullandılar. Kokpite oturup uçtular.” diyerek test etmenin çocuklar için ilgi alanlarını keşfetmede ne denli önem teşkil ettiğini belirtti.

“Çocuklarımız, öz güven sahibi oldular” 

Yrd. Doç. Dr. Metin Altan “Her ailenin 'Oğlum mühendis olsun, doktor olsun.' gibi bir prensibi vardır. Fakat başka meslekler de var, bunları tanıyalım. Mesela 'hava trafik kontrolörlüğü' diye bir mesleğimiz var ve bu meslek dünya çapında bir meslektir. Çocuklarımız oturup uçakları çarpıştırdılar ve eğlenerek böyle bir mesleğin olduğunu gördüler.” diyerek meslek seçiminin öneminden bahsetti. Altan, çocukların program kapsamında birçok şey öğrendiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Çocuklarımız itfaiye araçlarını merak ettiler, itfaiye araçlarını gördüler. Model uçak yapmaya çalışan çocuklarımız, uçaklar ile uçak olup âdeta uçtular. Uçmanın nasıl bir şey olduğunu uçmadan anladılar. İlaçlar hakkında bilgi sahibi oldular, müzeleri gezdiler. Onları televizyonlardan bilgisayarlardan çekip alıp onlara sanatı öğretmeye çalıştık. 'Seramikte Hayat Var Mı?' programı ile çocuklara heykeli göstermeye çalıştık. Başta çocuklar çok çekingendiler. Biraz sabırla emeklerine sevgilerini katmayı öğrendiler ve sanat konuşmaya başladılar, çamur dediğimiz şey hayat bulmaya başladı. Çocuklarımıza müziği ziyafet şeklinde vermeye çalıştık ve onlara konservatuvarın değişik bölümlerini gezdirdik.”

Çocuk Üniversitesi öğreticilerine ve akademisyenlere minnetini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Metin Altan, öğreticilerin çok büyük iş yüklerine rağmen çocuklara zaman ayırdıklarının altını çizdi. Ayrıca, program kapsamında çocukların ilk kez birbirlerini görmelerine rağmen hızlıca kaynaştıklarını ve eğlendiklerini ifade etti. Ödül töreni, öğreticiler ve akademisyenler tarafından sertifikaların çocuklara verilmesiyle son buldu.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde uzun yıllar Dekan Yardımcılığı, Akademik Danışmanlık  ve Uygulama Hizmetleri Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Prof. Dr. Nuray Serter emekli oldu. Prof. Dr. Serter’in emekliliği dolayısıyla 21 Ocak Salı günü düzenlenen yemek organizasyonunda Serter’e, Açıköğretim Fakültesi ve İletişim Bilimleri Fakültesine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edildi ve plaket sunuldu. Organizasyona; Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı ve Rektör Yardımcılığı görevini geçmiş dönemlerde yürüten Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür, Prof. Dr. Nazmi Ulutak, Açıköğretim Fakültesinde Dekan Yardımcılığı ve Bölüm Başkanlığı görevini daha önceki dönemlerde yürüten Prof. Dr. Ayhan Gaffar Hakan, Prof. Dr. Mehmet Kesim, değerli Açıköğretim Fakültesi öğretim elemanları ve çalışanları katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*