Aöf vize tarihleri 2014 - Anadolu Üniversitesi - Aöf sınav takvimi tarihi 2014 bilgisi

Aöf vize tarihleri 2014 - Anadolu Üniversitesi - Aöf sınav takvimi tarihi 2014 bilgisi.19401
14.01.2014 / 17:35:31

AÖF vizeler ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) vizeleri bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türkiye'nin habercilikte yükselen değeri Haberaktuel.com, AÖF öğrencilerinin merak ettiği sorulara cevap veriyor. AÖF sınavları yakında yapılacak.

Sınav tarihleri aşağıdaki gibi...

2013- 2014 Açıköğretim (AÖF) Sınav Tarihleri

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25 – 26 Ocak 2014

Bahar Dönemi Ara Sınavı 26 – 27 Nisan 2014

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 07 – 08 Haziran 2014

Bu arada Meral Tosun'un haberine göre Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. H. Ferhan Odabaşı,  görevini meslektaşı Prof. Dr. Esra Ceyhan'a devretti. Eğitim Bilimleri Enstitüsünde 8 Ocak Çarşamba günü gerçekleşen törene, müdür yardımcıları Doç. Dr. Abdullah Kuzu, Doç. Dr. Oktay Cem Adıgüzel ve enstitü çalışanları katıldı. Görevini Ceyhan'a teslim eden Odabaşı, çalışma ekibine teşekkür etti.

Bu göreve layık görülmekten duyduğu heyecanı ekibiyle paylaşan Prof. Dr. Ceyhan'ın yeni görevine dair ilk cümleleri ise şu şekilde oldu: "Herkesin kendi iş ahlakı vardır ve ona göre sorumluluklarını yerine getirir. İyi bir ekip olduğu zaman da yöneticilerin işi kolaydır. Umut ediyorum burada da böyle bir uyumu sağlarız. Huzur çok önemli, güven çok önemli, herkesin kendini güvende hissetmesi üretici olmamız için çok önemli."

Bu alanda bilgi üretmek ve bu bilgiyi aktarmak önemli

Prof. Dr. Odabaşı'nın çalışmalarını devam ettireceğini vurgulayan Prof. Dr. Esra Ceyhan "Çok heyecanlıyım. Yeni bir görev, yeni bir ortam. Burası bilgi üreten bir enstitü, araştırmaların niteliğini ve niceliğini artıran bir birim. Üniversitenin bilgi birikimine katkı getirmek ve öğretmen yetiştirmek bizim için çok önemli. Bu alana bilgi üretmek bu nedenle de çok heyecan verici. Burada olduğum sürece bu işleri organize etmek ve hocamın ekibinin yaptıklarını devam ettirebilmek için elimden geleni yapacağım." dedi.

Enstitüler, üniversitenin can damarıdır

Eğitim Bilimleri Enstitüsünün önemine değinen Prof. Dr. Odabaşı ise "Eğitim Bilimleri Enstitüsü, tüm enstitüler gibi en önemli işi yapar bir üniversitede. Çünkü yeni akademisyenler yetiştirmek zorundadır. Yüksek lisans ve doktora aracılığıyla bir üniversitenin kurum kimliğini belirleyici ve kurum niteliğini artırıcı çalışmaların yapıldığı bir yerdir. Üniversitenin can damarları yüksek lisans ve doktora eğitimi veren enstitülerdir." şeklinde konuştu.

Odabaşı sözlerini şu şekilde tamamladı: "Anadolu Üniversitesi, benim çok yürekten sevdayla bağlı olduğum bir kurum. Çok borçlu olduğum bir kurum. Maddi ve manevi borcum var Anadolu Üniversitesine. Dolayısıyla hizmet etmiş olmaktan ve bir dönemi bitirmiş olmaktan gurur duyuyorum, sevinç duyuyorum ve o dönemin yeni yöneticisi olarak da hem çok sevdiğim bir meslektaşım hem kardeş olarak gördüğüm sayın Prof. Dr. Esra Ceyhan'ın bu göreve gelmesinden ayrıca çok mutluluk duyuyorum. "

Öte yandan Anıl Aksoy'un haberine göre Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu (EMYO)'nun düzenlediği “Beslenme ve Kaliteli İş-Yaşam” konferansına, Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu “Yemek Yapanlar Neden Beslenme Bilgisi Edinmelidir?” başlıklı sunumuyla konuk oldu.

8 Ocak Çarşamba günü EMYO Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, Prof. Dr. Garipağaoğlu sağlıklı beslenmenin hayat standartlarına etkisini, doğru beslenmenin gerekliliklerini ve sağlığı korumak için nasıl beslenmek gerektiğini anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*