Aöf vize tarihleri 2014 - Anadolu Üniversitesi web - Aöf sınav yerleri 2014 - Aöf giriş belgesi

Aöf vize tarihleri 2014 - Anadolu Üniversitesi web - Aöf sınav yerleri 2014 - Aöf giriş belgesi.15822
18.01.2014 / 07:21:58

Anadolu Üniversitesi sınav takvimi belli oldu. Buna göre sınavlar ne zaman yapılacak? Haber Aktüel'den öğrenin!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Haberaktuel.com, AÖF sınav tarihleri ile ilgili bilgileri siz okurları için paylaşıyor. Türkiye'nin her geçen gün büyüyen ve özel haberleri ile dikkatleri üzerine çeken haber sitesi haberaktuel.com'u takip etmeye devam edin!

2013- 2014 Açıköğretim (AÖF) Sınav Tarihleri

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25 – 26 Ocak 2014

Bahar Dönemi Ara Sınavı 26 – 27 Nisan 2014

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 07 – 08 Haziran 2014

Bu arada Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Pütün adına düzenlenen emeklilik töreni, 10 Ocak Cuma günü Mühendislik Fakültesi Seminer Salonu'nda gerçekleştirildi. Törende; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özcan, Prof. Dr. Aydın Aybar ve Prof. Dr. Yücel Güney, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, üniversitemiz öğretim elemanları, Prof. Dr. Pütün’ün yakın dostları, çalışma arkadaşları ve yetiştirdiği öğrenciler yer aldı.

Törenin açılış konuşmasını Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu yaptı. Prof. Dr. Ersan Pütün’ün emeklilik töreni nedeniyle düzenlenen bu toplantıya katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Döğeroğlu “Kurumsal İletişim Komisyonumuz ve Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü'nün ortaklaşa düzenlediği bu törenin hazırlanma aşamasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu 4’üncü emeklilik törenimiz; ama her seferinde çok heyecanlanıyoruz. Bu tür etkinlikleri çok sık yaşamıyoruz, belki onun da etkisi var. Bu törenler, bizler açısından son derece önemli. Bizleri bazen hüzünlendiren bazen mutlu eden güzel anıların paylaşıldığı güzel bir gün oluyor.” dedi.

“Katkıları her zaman devam edecek”

Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Prof. Dr. Ersan Pütün’ün kendisinin de hocası olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Sizlerin de bildiği gibi Ersan Hoca 1993 yılına kadar Kimya Mühendisliği Bölümü'nde hocamızdı, benim de hocamdı. Ama ne olduysa 1993 yılından sonra Malzeme Bilimi  ve Mühendisliği Bölümü o zamanki adıyla Seramik Mühendisliği kurulduktan sonra oldu.  Ersan Hoca 'Akademik yaşamıma bu bölümde devam ediyorum.' dedi. Ama her 2 bölümde de ders vermeye devam etti. Kimya Mühendisliği'nin yanı sıra seramik ve malzemeyi de bir o kadar sevdi diye düşünüyorum. Birçok bilim insanı yetiştirdi bu arada. 1998-2004 yılları arasında fakültemizin dekanlığını yürüttü. Bu kampüse taşındığımız yılların ilk döneminde, kuruluş aşamasında, altyapının oluşturulmasında ve nitelikli insanların bir araya getirilmesinde her gelen dekanımız üzerine bir şeyler koymaya gayret gösterdiler. Ersan Hocamız üniversitemize, fakültemize 40 yılı aşkın süre ile hizmet etti. Geçen yıl, hizmet ödülleri töreninde 42 yıllık hizmeti nedeniyle bir hizmet ödülü sunmuştuk hocamıza. Ersan Hocamızın hem hoca olarak hem de yönetici olarak fakültemize çok büyük katkıları oldu. Hocamız, Ağustos 2013 yılında emekli olmuştu. Aradan geçen 5 aylık süre içinde  iş yükü sanırım daha da fazla katlandı. Hocalığına yeni birtakım görevler de eklendi. Üniversitenin araştırma yönetiminin kurumsallaştırılması ve kurgulanması aşamasında önemli katkılar sundular. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum ve bu katkılarının devam edeceğine inanıyorum.”

“Hepimiz için rol model”

Prof. Dr. Ersan Pütün’ün hemen hemen herkesle iletişimi ve ilişkileri iyi olan bir kişi olduğunun altını çizen Prof. Dr. Döğeroğlu “Hep ilk kurulumları yapan, oluşumları yapan bir hocamız. İyi ki hocamız oldunuz, iyi ki burada bizlerle oldunuz ve sizi iyi ki tanıdık. Gerçekten büyük bir onur ve mutluluktu sizi tanımak ve aramızda olmanız. Örnek kişiliğiniz, hocalığınız ve yöneticiliğiniz ile hepimiz için iyi bir rol model oldunuz. Bundan sonraki dönemde de size eşiniz ile tüm sevdikleriniz ve sizi seven dostlarınız ile sağlıklı, güzel ve mutlu bir hayat diliyorum ve saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

“Kapımız her zaman açık”

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’nun açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ise “Saygıdeğer hocalarım, değerli meslektaşlarım Valilikte olacak toplantı yüzünden ben biraz program akışını bozdum, kusura bakmayın. Fakat tabii üniversitemize 42 yıl gibi çok uzun süre hizmet etmiş çok değerli hocamızın bu anlamlı gününde bulunmamak benim için bir ayıp olurdu. Şimdi emeklilik törenleri hüzünlü törenler gibi; ama aslında ben emekliliği bir kopuş olarak görmüyorum. Bence emeklilik, kişinin personel statüsündeki bir değişimin ötesinde hiçbir anlam taşımıyor. Çünkü fiziken ve ruhen hocamız hâlâ aramızda olacak.” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*