Aöl sınav sonuçları çıkmazı

Aöl sınav sonuçları çıkmazı.19401
29.08.2016 / 23:56:56

Aöl sınav sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavda son durum ne?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Milli Eğitim Bakanlığı, aol.meb.gov.tr adresinden bütün ayrıntıları Açık Lise öğrencileri için paylaşıyor. Bu arada Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Keçiören Kocatepe İlköğretim Okulu’nda düzenlenen Okul Sütü Dağıtım Töreni’ne katıldı. Yarıyıl tatilinin ardından, Türkiye’nin dört bir köşesindeki okullarında sınıfları dolduran resmi ve özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ile ilkokul öğrencilerine okul sütü dağıtıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in de katıldığı Okul Sütü Programı 3. Yılı Dağıtım Töreni, Keçiören Kocatepe İlköğretim Okulu’nun minik öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı.

Açılış konuşmaları esnasında sahneye çıkarak, kendi ve tüm öğrenci kardeşleri adına emeği geçen herkese teşekkür eden Tuana’nın yaptığı kısa konuşmaya da değinen Bakan Avcı, “Sayın Bakanım, değerli konuklar, sevgili öğrenciler, değerli öğretmenlerim öncelikle 2013-2014 eğitim öğretim yılımızın ikinci dönemi hayırlı olsun. Ben doğrusu mümkün olduğu kadar kısa konuşmaya çalışıyorum ama biraz önce konuşan Tuana, benim rekorlarımı alt üst etti. Çok özlü, çok kısa, çok güzel bir konuşmayla, bana fazla uzatma demiş oldu. Bu nedenle konuşmamı fazla uzatmayacağım, sadece teşekkürlerimi sunacağım. Öncelikle, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi Eker’e ve Bakanlığına, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığımızın değerli yöneticilerine, öğretmenlerimize, idarecilerimize, 3. yılına girdiğimiz bu kampanyada gösterdikleri başarılar için, destekler için çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

"Önümdeki Sütü İçmemek İçin Kendimi Zor Tuttum"

Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh´e refakat etmesi nedeniyle törene katılamayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu´na da ayrıca teşekkürlerini sunan Bakan Avcı, “Sayın Bakanımız (Mehdi Eker) bu konu ile ilgili olarak söylenmesi gereken her şeyi çok veciz bir şekilde söyledi. Ama özellikle sütün faydalarını anlatırken, doğrusunu söylemek gerekirse ben, önümdeki sütü alıp hemen içmeye başlamamak için kendimi zor tuttum. Şimdi çocuklarımızda muhtemelen bir an önce şu güzel sütlerden biz de içelim diye sabırsızlanıyor olabilirler. Ben tekrar bu kampanya boyunca emeği geçen, çalışan ve çalışacak olan bütün herkese, öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, süt modülü çalışanlarımıza ve bu konuya gösterdiği ilgiden ötürü değerli basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni yarıyılımızın tekrar hayırlı, sağlıklı, başarılı bir yıl olmasını diliyorum. Hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Avcı ve Bakan Eker, sınıfları dolaşarak ilköğretim öğrencilerine süt ikram ettiler ve şapka, tişört, defter, kalem hediye ettiler. Okul sıralarına oturan Eker ve Avcı, çocuklara dağıttıkları sütten de içtiler. Öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenler ve idarecilerle de sohbet eden Bakan Avcı, yapılan sohbetin ardından okuldan ayrıldı.

6 Milyon 330 Bin Öğrenciye Haftada 3 Gün Süt Dağıtılacak

İkinci dönemin başlamasıyla birlikte Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı organizasyonunda 3 yıldır yürütülen “Okul Sütü Programı” ile her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere sağlıklı ambalajlarda paketlenmiş 200 ml UHT süt dağıtılacak. Bu yıl 6 Milyon 330 bin öğrenciye dağıtılacak 60 bin 770 ton sütle beraber, süt dağıtım programı kapsamında 3 yılda toplam 143 bin 947 ton süt dağıtımı yapılmış, 370 milyon 549 bin liralık bütçe kullanılmış olacak.

İlköğretim çağındaki öğrencilere süt tüketimi ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırıp dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin arttırılması hedeflenen programla ayrıca, uzun vadede süt tüketiminin artırılarak, süt üreticisine destek olunması amaçlanıyor. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*