AOSB'deki yangın kontrol altında

AOSB'deki yangın kontrol altında.10819
  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, Bak Ambalaj Fabrikasındaki yangının kontrol altına alındığını, yangının elektrik kontağından çıktığının tahmin edildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fabrika çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Köksal, yangının kontrol altına alındığını ve korkulacak bir durumun olmadığını söyledi.

İlk belirlemelere göre yangının elektrik kontağından çıktığının tahmin edildiğini belirten Köksal, şöyle konuştu:

“Yangın 10.30 sıralarında ambalaj depolama bölümünde çıkmış. Fabrikadaki yangına, belediye itfaiye ekipleri, Çiğli Havaalanı ve Adnan Menderes Havaalanı, PETKİM ve TÜPRAŞ'tan gelen söndürme ekipleri müdahale etti. İçeride kimyasal maddeler olduğu için yoğun bir çaba sarf etmek gerekiyor. Çalışmalar sonucu, hammadde deposundaki yangın başka bölümlere sıçramadı. Şu an havadan müdahale yapılması da söz konusu değil.”

Vali Köksal, basın mensuplarının “İtfaiye ekiplerinin yetersiz kaldığı” yönündeki iddiaları sorması üzerineyse, bu yöndeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Vali Köksal, yangın ilk çıktığında Çiğli itfaiyesinin müdahale ettiğini, bu ekiplerde yeteri kadar köpük bulunmadığını, ancak kısa sürede gelen takviye itfaiye ekiplerinde yeterli köpük ve söndürme malzemesi bulunduğunu, müdahalenin de yeterli şekilde yapıldığını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır ise yangının kontrol altına alındığını ve kısa sürede soğutma çalışmalarına başlanacağını bildirdi. Barandır, yangın sonucunda çıkan dumanın, çevreye çok büyük bir zararının olmayacağını belirterek, kuş cennetinin de yangından çok fazla etkileneceğini tahmin etmediklerini ifade etti.

Öte yandan, Bak Ambalaj'dan yapılan yazılı açıklamada, yangının kontrol altına alındığı ve yangında can kaybı olmadığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious