AP Dicle ilçe yönetimi istifa etti

  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

DİYARBAKIR’ın Dicle İlçesi Anavatan partisi teşkilatı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turuna katılmayarak CHP’nin yanında yer alan partilerine tepki amacıyla toplu olarak istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turuna katılmayarak CHP’nin yanında yer alan Anavatan Partisine Dicle'deki parti yönetimi tepki gösterdi. Diyarbakır’ın Anavatan Dicle İlçe Başkanı Mustafa Aldemir ile beraberindeki 15 kişilik yönetim kurulu toplu halde istifa etti. Anavatan Dicle eski Başkanı Mustafa Aldemir, Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenen yol nedeniyle partilerinden istifa ettiklerini söyledi. Başkan Aldemir ve beraberindekiler istifa dilekçelerini parti merkezine gönderdikten sonra Dicle Belediye Başkanı DTP’li Abdullah Akengin’i ziyaret etti. Mustafa Aldemir, 22 Temmuz’daki genel seçimlerde DTP’yi destekleme kararını aldıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Abdullah Akengin ise, önümüzdeki seçimlerin Kürt siyaseti açısından çok önemli olduğunu kaydederek, 22 Temmuz’da yapılacak seçimlerin Kürt sorununa kalıcı bir çözüm için herkesin bu temelde duyarlılık göstermesi gerektiğini vurgulayarak, istifaların çok anlamlı olduğunu söyledi. Başkan Akengin, Anavatan’tan istif eden ilçe başkanı Mustafa Aldemir ile arkadaşlarının genel seçimlerde kendilerini destekleyecekleri içinde mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious