Apo, cezaevinde Marx ve Lenin'i aşmış

Apo, cezaevinde Marx ve Lenin'i aşmış.21590
  • Giriş : 22.11.2008 / 18:29:00

Cezaevinde Marx ve Lenin'i aştığını söyleyen Abdullah Öcalan, Kürt halkının kendisinden daha çok acınacak halde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Öcalan'ın avukatlarına Marksizm'i aştığını iddia ettiği anlatırken, "Marks ve Lenin'i aştım. Çok daha derinlikli düşüncelere ulaştım. Ama Beşikçi onlar bunları aşamadı. Ben her türlü milliyetçiliğe, bilimciliğe, dinciliğe, cinsiyetçiliğe karşıyım" dediği belirtildi.

Demokrasinin 1 kişiyle gelemeyeceğini , kendisini `Siyaset felsefecisi siyaset bilimcisi, siyaset teorisyeni' olarak tanımlayabileceğini söyleyen Öcalan, "Kürt halkı benden çok daha acınacak haldedir. Benim bütün amacım Kürt halkına demokrasiyi özümsetmektir, onları yönetmek değil, kendi kendilerini yönetecek duruma gelmelerini sağlamaktır. Halkımıza da vasiyetimdir. Kimseye tabi olmasınlar, kendi özgür iradeleriyle hareket etsinler, karar versinler, bu ben olsam bile" dediği öne sürüldü.

Foucault'u diğer filozofları, şimdi de Hegel'i incelediğini söyleyen Abdullah Öcalan, `Zihinsel devrimden' aldığı hazzı, başka hiçbir şeye tercih etmeyeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*