APO 2010 Nevruzunda aramızda

APO 2010 Nevruzunda aramızda.13159
  • Giriş : 21.03.2009 / 14:58:00
  • Güncelleme : 21.03.2009 / 14:58:14

Zana: Diyarbakır'daki Nevruz'u APO ile birlikte kutlayacağız

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nevruz kutlamasında konuşan DEP eski Milletvekili Leyla Zana, 21. yüzyılın Kürtlerin özgürlük çağı olacağını belirterek, 2010 yılında Diyarbakır meydanındaki Nevruz kutlamasını Abdullah Öcalan ile birlikte kutlayacaklarını söyledi.

Urfa Otogar'ı yanındaki alanda yapılan Nevruz kutlamasında konuşan DEP eski Milletvekili Leyla Zana, yine tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Zana "Çağdaş Kawalar ve Mazlumların yaktıkları özgürlük ateşinin sıcaklığıyla sizleri selamlıyorum" diyerek konuşmasına başladı.

2010'DA APO'DA NEVRUZ'A KATILACAK
2005 yılında Urfa'ya geldiğini, ancak buradaki kalabalığın her geçen yıl daha da arttığına işaret eden Zana, 21. yüzyılın Kürt halkının özgürlük çağı olacağını söyledi. 2010 yılında Diyarbakır meydanındaki Nevruz kutlamasını Abdullah Öcalan ile birlikte kutlayacaklarına dair inancının sonsuz olduğuna dikkat çeken Zana, şöyle konuştu: BANA NERDEN BİLİYORSUN DİYORLAR
"İnsanlar bana 'önderliğimizin 2010'da özgür olacağını nereden biliyorsun' diye soruyorlar. Benim de yanıtım, bu halk artık alanlara sığmıyor. Bu halk önderliği ve özgürlüğü için büyük bir mücadele vermektedir. Bunun kanıtı da budur. Kürt halkı dört parçada kendi özgürlüğü için büyük bir mücadele içine girmiştir. Siyasi iradesine de 29 Mart'ta sahip çıkacaktır. Ancak Meclis'te bulunun AKP'li 75 Kürt kökenli milletvekili, Kürt halkının temsilcisi değiller. Bunlar kirli siyaset yürüten kişilerdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*