Apo yeni klima istedi

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

İmralı Cezaevi'nde kalan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan avukatlarıyla yaptığı görüşmede yaz için yeni klima, kış için yorgan siparişi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öcalan, yaz için klima kış için yorgan istedi

Kışın sinüzitlerinin azdığını söyleyen Öcalan, avukatlarından yünlü yorgan sipariş etti. Yaz için de klimasının değiştirilmesini istedi.

İmralı Cezaevi'nde kalan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, geçtiğimiz çarşamba günü avukatlarıyla yaptığı görüşmede bir istekler listesi verdi. Avukatlarına kış için şimdiden yünlü yorgan siparişi veren Öcalan, yazı hazırlık olarak da odasındaki klimanın değiştirilmesini istedi. Yattığı yataktan da şikâyetçi olan Öcalan "Yattığım yatak ortopedik deniyor. Ancak yaylı olduğu için kaburga ve sırt ağrılarına neden oluyor" diye yakındı. Öcalan avukatları ile görüşmesinde isteklerinin dışında son Danıştay baskınından yeni kurulan Demokratik Toplum Partisine kadar bir çok konuda görüşlerini de aktardı. Sağlık durumuna da değinen Öcalan, "Kışın sinüzitin sebep olduğu bu hastalık yaza doğru azalıyor, mukoza diyorlar. Bu nedenle boğazdaki sorunda biraz hafifleme var" dedi. Öcalan daha sonra, "Klima değiştirilirse iyi olur, kışa doğru da bir yünlü yorgana ihtiyacım olacaktır. Ama genel olarak iyiyim" diyerek isteklerini sıraladı. Danıştay eylemini yapan avukatın Bingöllü olduğunu söyleyen Öcalan "1990'lardaki faili meçhuller ve ölüm olaylarını gerçekleştirenlerle aynıdır, Mahmut Yıldırım-Yeşil'de Bingöllüydü, aynı kaynaktan beslenmişlerdir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious