Appiah, Milli Takımı'na gitti

Appiah, Milli Takımı'na gitti.13754
  • Giriş : 20.08.2007 / 23:04:00

Geçirdiği ameliyat sonrası Fenerbahçe'de henüz forma giyemeyen ve tedavisi devam eden Appiah'ın, Gana Milli Takımı kampına katılmak üzere İngiltere'ye gittiği açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Futbol Takımı Menajeri Volkan Ballı, Samandıra Tesisleri'nde yapılan antrenman sırasında yaptığı açıklamada, Appiah'ın Gana Milli Takımı'nın Senegal ile Londra'da yapacağı maçın aday kadrosuna çağrıldığını söyledi.

FIFA kurallarına göre milli takımlara çağrılan oyuncuları göndermeleri gerektiğini ifade eden Volkan Ballı, ''Appiah da Gana Milli Takımı'na katılmak için İngiltere'ye gitti. Kendisi milli takımın kaptanı. Appiah'ın çağrıldığı zaman gitmesi gerekiyor. Kendisine davet geldi. Göndermememiz söz konusu değil. Aurelio'yu da sakatlığı varken milli takıma gönderdik. Sonuçta Milli Takım doktoru gördü, kendisine izin verildi ve şimdi burada çalışıyor. Appiah da aynı şekilde Milli Takım doktoruna görünecek. Kesinlikle Senegal maçında oynamayacak'' diye konuştu.

APPİAH EYLÜL AYINDA DA MİLLİ TAKIMA GİDECEK

Stephan Appiah'ın Gana Milli Takımı'nın eylül ayında yapacağı maçlar için de kadroya çağrıldığı ve bu yazının Fenerbahçe Kulübü'ne gönderildiği bildirildi.
Appiah, Gana'nın 7 Eylül'de Riyad'da Suudi Arabistan'la, 12 Eylül'de New York'da Meksika ile yapacağı maçların aday kadrosuna çağrıldığı kaydedildi.

Ganalı futbolcunun 22 Ağustos Çarşamba günü Türkiye'ye döneceği ifade edildi.

Öte yandan, Gaziantepspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında teknik direktör Arthur Zico, bir gazetecinin, ''Appiah bazı internet sitelerine Gana Milli Takımı'na çağrıldığını ve İngiltere'ye gideceğini açıkladı. Gitmesine izin verecek misiniz?'' şeklindeki sorusu üzerine, şunları söylemişti:

''Appiah'ın şu anda en ufak bir oynama şansı yok. Appiah oraya milli takımına gidebilir, orada durumuna bakılabilir, fakat en ufak bir şekilde oynama şansı yok. Daha doğru olan, burada kalması, tedavisini sürdürmesi ve bir an önce sahalara dönmesidir. Eğer milli takıma gidip, oynarsa benim anlayamadığım bir şey olur. Çünkü Appiah daha topla antrenmanlara başlamadı. Topla antrenmanlara başlayamayan bir futbolcunun bu kadar kısa sürede bir maçta oynaması beni şaşırtır. O yüzden bekleyip görelim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious