Appiah ateşle oynuyor

Appiah ateşle oynuyor.12855
  • Giriş : 25.12.2007 / 08:25:00

Tetkikler tamamlanmadığı için bu aşamada Appiah’ın futbol oynaması hayati risk taşıyor. BBC Sport’a konuşan Fenerbahçeli futbolcu,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

“Afrika Milletler Kupası’nda Gana forması giymek için elimden geleni yapacağımı tüm yurttaşlarımın bilmesini isterim. Ülkeme, 10 Şubat’ta kupayı kaldırması için hizmet etmek istiyorum” dedi.

İTALYA’DAN RAPOR BEKLENİYOR

Ancak Appiah’ın bu aşamada sahaya çıkması sadece Futbol kariyeri açısından değil kendi hayatı açısından da büyük tehlike arz ediyor. Damarlarında tıkanıklık şüphesi bulunan Appiah’ın sağlık kontrolleri devam ediyor.

Ganalı futbolcu, kontrol amacıyla İtalya’ya gitti. Doktorlar eğer “Appiah’ın damarlarındaki tıkanıklık genetik” diye rapor verirse Ganalı futbolcunun Futbol hayatı sona erebilir. Bu durumda Gana Milli Takımı ile Afrika Kupası’nda oynarsa Appiah, sahada yığılıp kalabilir.

LİSTE İÇİN SON TARİH 10 OCAK

Bu arada Gana Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Fred Pappoe de BBC’ye yaptığı açıklamada “Appiah fazladan bir de psikolojik baskı altına girmeyi hak etmiyor. Milli Takım’a gelip gelemeyeceğini öğrenmemiz için son gün 10 Ocak tarihi olacak. Tabii ki de kaptanımızın, sakatlığından tamamıyla kurtulması için ne kadar gerekiyorsa o kadar beklemeye hazırız. Uluslar Kupası’na Stephen’ın yokluğunda gitmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious