Appiah Galatasaray'dan korkuyor

  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe’nin Ganalı Yıldızı Appiah, ikinci yarısında tek rakiplerinin Galatasaray olduğunu belirterek, "Bizim en önemli rakibimiz Galatasaray."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe’nin Ganalı Yıldızı Appiah’tan DHA’ya özel açıklamalar. Juventus’tan Fenerbahçe’ye geldiği günden bu yana sergilediği performans taraflı ve tarafsız herkesin beğenisini kazanan Appiah, ligin ikinci yarısında tek rakiplerinin Galatasaray olduğunu belirterek, "Ligin ilk yarısında çok puan kaybetmemize rağmen öndeyiz ve bu avantajımızı sürdürmek istiyoruz. Bizim arkamızdan Galatasaray ve Beşiktaş geliyor. Bizim en önemli rakibimiz Galatasaray. Rakibimiz Galatasaray’dan korkuyorum ama Türkiye’nin en büyük takımı biziz" şeklinde konuştu.

Ganalı yıldız, Belek’teki Arcadia Otel’in Barbekü Partisi’nde DHA’nın sorularını yanıtlarken, "UEFA Kupasını kazanmak bir rüya mı" sorusuna ise,"Rüya değil. Bunu basamak basamak gerçekleştirebiliriz. Ama gerçekci olunması lazım ve ayakların yere basılması lazım. AZ Alkmaar maçını geçmeden UEFA Kupası kazanılmaz. AZ maçı bizim için çok önemli. Özellikle evimizdeki maçımızı kazanmamız ve gol yemememiz gerikiyor. Hollanda futbolu ekol olmuş ve Dünyada saygın olan bir Futbol. AZ Alkmaar Hollanda Ligi’nde çok güçlü bir takım. Çok iyi kadroları var. Ama onları yenmek istiyoruz" dedi.
Gidecek misin ? Kalacak mısın ? sorusuna, "Buraya gelirken bu kadar büyük kulüp beklemiyordum. Bu kadar büyük ilgi de beklemiyordum" diyen Appiah sözlerini şöyle tamamladı: "Fenerbahçe ile hiç bir problemim yok. Bende bundan memnunum. Sezon sonu ne yapacağım hakkında bir planım yok. Tek bir düşüncem var o da Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamam. Sezon sonu geldiğinde neler olacağını hep birlikte göreceğiz" Appiah, Fenerbahçe’nin Juventus ayarında bir takım olduğunu da ifade etti.
"Juventus Dünyanın en iyi takımlarından biri. Fenerbahçe için de bunu söyleyebiliriz" diyen Appiah; Türk futbolunun son yıllarda çok geliştiğini ifade ederek, "İtalya’da oynarken Emre’yi çok beğeniyordum. Hala da çok beğeniyorum. Türkiye’de en çok iki futbolcuyu beğeniyodum. Arda Turan ve Tuncay Şanlı. Bu iki isim ilerde çok büyük yerlere gelecek" şeklinde konuştu.
Fenerbahçeli futbolcuların Zico’ya çok büyük saygı gösterdiğinin altını çizen Appiah, "Zico bizimle bire bir ilişkiler kuruyor. Futbolcular arasında ayırım yapmıyor. Sonuçta bir takım başarılı ise bu başarı teknik direktör ve futbolculardan gelir. Demek ki biz ve hocamız başarılıyız" açıklamasını yaparak sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious