Appiah kaderini bekliyor

Appiah kaderini bekliyor.13648
  • Giriş : 05.01.2008 / 10:00:00
  • Güncelleme : 05.01.2008 / 13:33:55

Sol bacağındaki damar tıkanıklığı nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçiren Stephen Appiah, İstanbul dönüşü yönetimle masaya oturacak. Hastalığının ciddiyetine göre Ganalı yıldız ya "devam" ya da "tamam" diyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FENERBAHÇE’nin Ganalı yıldızı Stephen Appiah’ın sarı lacivertli takımdaki geleceği, hatta Futbol hayatı iki hafta sonra İtalya’dan gelecek rapora bağlı. Geçirdiği ağır sakatlığın ardından ameliyat olan, tam iyileşti denilirken bu kez de sağlık problemi yaşayan Ganalı yıldız, sol bacağındaki damar tıkanıklığı nedeniyle İtalya’nın Torino kentinde tedavi görüyor. Rahatsızlığı Futbol oynamasına engel teşkil eden Appiah, İtalya’daki doktorunun kontrolünde tedavisini sürdürürken, durumuyla ilgili olarak sarı lacivertli yönetim ve teknik heyeti sürekli olarak bilgilendiriyor.

Hastalığının ciddiyetine göre tedavi sürecinin uzayabileceği belirtilen Appiah’la ilgili kesin raporun iki hafta sonra alınacağı ifade edildi.

Takviye Appiah’a endeksli

Raporuyla birlikte İstanbul’a gelecek olan Ganalı futbolcuyla ilgili karar, yönetimle yapacağı görüşmeden sonra verilecek. Hastalığının ciddiyetine göre Appiah ya F.Bahçe ile yoluna devam edecek, ya da Futbol hayatı büyük ölçüde sonlanacak.

Ganalı yıldızdan gelecek haberi bekleyen Fenerbahçe yönetimi, dış transferde Appiah’ın hastalığın durumuna ve iyileşme sürecine göre hareket edecek. Appiah’ın raporunun sonucunun kötü çıkması durumunda sarı lacivertli yönetimin, teknik direktör Zico’dan gelecek rapora göre orta sahaya bir oyuncu takviyesi yapabileceği öğrenildi.

Kupa’da seremoniye katılacak

İtalya’nın Torino kentinde tedavi gören Appiah, 20 Ocak - 10 Şubat tarihleri arasında Gana’da gerçekleştirilecek olan Afrika Uluslar Kupası’nın açılış gününde milli takımını yalnız bırakmayacak. Ülkesi Gana’da düzenlenecek olan Afrika Kupası’nda yer almak isteyen ancak sakatlığı sebebiyle bunu gerçekleştiremeyecek olan 28 yaşındaki futbolcu, Gana’nın Gine ile 20 Ocak’ta oynayacağı açılış maçının seremonisinde yer almayı planlıyor. Stephen Appiah, Gana Milli Takım Teknik Direktörü Claude Le Roy’un isteği ile takım kaptanı olarak ülkesi için bu önemli turnuvanın başında takım arkadaşlarına moral vermeye çalışacak.

Öte yandan ligin ilk yarısında formasını Semih’e kaptıran Sırp golcü Kezman için F.Bahçe Kulübü’ne gelen resmi bir teklifin olmadığı belirtildi.

Deniz Barış geri dönüyor

FENERBAHÇE’nin tecrübeli futbolcusu Deniz Barış, sağ ayağındaki sorun nedeniyle bugün Antalya kampından ayrılarak İstanbul’a dönecek. Deniz, çalışmalarına Samandıra Kamp Merkezi’nde devam edecek. Kulüp Doktoru Piyer Arzuman’ın verdiği bilgiye göre sağ ayağında, aşil tendonunda sorun bulunan Deniz’in yarın MR’ı çekilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious