Appiah'a sert tepki!

Appiah'a sert tepki!.15651
  • Giriş : 04.08.2008 / 22:49:00
  • Güncelleme : 04.08.2008 / 22:58:38

Fenerbahçe Kulübü, eski futbolcusu Stephen Appiah'ın bir ajansa verdiği röportajın kulübü karalamaya ve taraftarla karşı karşıya getirmeye yönelik olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Stephen Appiah'ın röportajı ile ilgili olarak bu futbolcuyla FIFA nezdinde halen süren ihtilaf dolayısıyla aşağıda yazılı sınırlar içerisinde cevap vermeyi kamuoyunu bilgilendirme bakımından gerekli görmekteyiz.

Öncelikle şu konunun net olarak bilinmesi gerekmektedir; Stephen Appiah'ın sözleşmesinin dondurulması hususunda TFF, sözleşmede düzenlenen ödemelerin futbolcuya aynen yapılması ve futbolcunun yazılı onayı alınmak kaydıyla kulübümüz lehine hak tanımıştır. Ancak bu hak Appiah tarafından yazılı onay verilmediğinden kulübümüzce hiçbir zaman kullanılamamıştır.

TFF'nin 6+2 kararı sonrasında Nisan ayı sonuna kadar Appiah kulübümüzün sözleşmeli futbolcusu olarak kalmış bu tarihte FIFA'nın vermiş olduğu karar ile sözleşme ilişkisi sona ermiştir. Söz konusu tarihe kadar Appiah'a bütün ücretleri kulübümüz tarafından eksiksiz olarak ödenmiştir. Appiah, avukatlarının başvurusu üzerine FIFA tarafından serbest bırakılmıştır. FIFA'nın bu kararına kadar kulübümüz hiçbir zaman futbolcusu ile sözleşmeyi bitirme konusunda bir irade ileri sürmemiştir.

Kulübümüz yetkilileri başta asbaşkanımız Sayın Murat Özaydınlı ve yönetim kurulu üyemiz Sayın Ali Yıldırım olmak üzere onlarca kez Appiah'ı ve menajerlerini aramalarına sayısız mesaj bırakmalarına rağmen geriye dönmeyen, cevap vermeyen hep Appiah olmuştur. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla ile kendi sahamızda oynadığımız maç günü Türkiye'ye gelen ve bankada kendisi adına yatırılan parayı çekerek ülkesine dönen Appiah çok sevdiğini söylediği halde Fenerbahçe taraftarı ile birlikte bu tarihi maçı izlememiş, takım arkadaşları ile birlikte olarak takımdaşlık ruhunu paylaşmamış ve Gana milli takımda da yaptığını iddia ettiği moral desteği verme konusunda kulübü için hiçbir çaba sarf etmemiştir. Londra'da oynadığımız Chelsea maçını dahi İngiliz taraftar ile birlikte tribünde izlemeyi tercih eden ve takım arkadaşları ile telefon yoluyla iletişim kuran Appiah'ın aksine eski futbolcumuz Tuncay bizzat takımın kaldığı otele gelerek eski takım arkadaşları ile yemek yiyerek onlara destek vermiştir.

Son dönemde evini boşaltan ve arabasını kulübe teslim eden Appiah bu işlemleri yardımcısı vasıtasıyla yaparken kendisi doğrudan hiçbir kulüp yetkilisi ile görüşme gereği duymamıştır. Gana milli takımı ile Afrika Kupası'na iştirak ettiğini iddia etmesine rağmen ısrarla Gana Federasyonu'ndan bu konuya ilişkin bir resmi davet yazısı istenmesine karşılık böyle bir davet yazısı da tarafımıza hiçbir zaman sunulamamıştır.

Kulübümüzü ve yönetimimizi her fırsatta karalamak eleştirmek ve taraftarımızla karşı karşıya getirmek düşüncesinin bir yansıması olarak gördüğümüz bu röportajın değerlendirmesini de yukarıdaki açıklamalar ışığında kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*