Appiah'ın durumu ciddi!

Appiah'ın durumu ciddi!.11074
  • Giriş : 19.12.2007 / 09:53:00

Bacaklarındaki toplardamar sistemindeki tıkanıklık nedeniyle geniş kapsamlı sağlık kontrolünden geçirilen Ganalı'nın durumu can sıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kanın pıhtılaşmasıyla

Geçen sezon sonunda bıçak altına yattıktan sonra sahalara dönen ancak birkaç haftadır takımdan ayrı kalan Appiah’ın sol bacağında damar tıkanıklığı tespit edildi. Kanın pıhtılaşmasıyla ortaya çıkan rahatsızlığın tespit edilmesinden sonra tedavisine başlandı. Kulüp doktoru Piyer Arzuman, Appiah’ın bacaklarındaki derin toplardamar sisteminde oluşan tıkanıklık ihtimali nedeniyle tomografi, sintigrafi, ekokardiyografinin çekildiğini ve kan tetkiklerinin yapıldığını ifade etti.

‘Tahminde bulunmak zor’

Bu tetkiklerin sonucuna göre Ganalı oyuncunun belirli bir dönem tedavi göreceğini vurgulayan Arzuman, “Ancak tüm sonuçları ve yapılacak bazı diğer testlerin değerini görmeden tedavi süresi hakkında tahminde bulunmak son derece yanlış olacaktır. Tetkiklerin sonucu alınır alınmaz, ortaya çıkacak tedavi yöntemi hakkında açıklama yapılacaktır” dedi. Afrika Kupası’nda forma giyme şansı bulunmayan Appiah ise, “Yaklaşık bir ay içinde yeniden sahalara döneceğimi umuyorum” açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious