Apple, vasiyetini bu metinle açıkladı

Apple, vasiyetini bu metinle açıkladı.10120
  • Giriş : 15.01.2009 / 08:13:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:33:00

Apple'ın kurucusu, başkanı ve aslında kısaca her şeyi olan Steve Jobs, sağlığıyla ilgili dedikodulardan bıkarak bir açıklama yaptı. Açıklamanın tam metni burada.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Günlük hayatın içine giren birçok teknoloji markasına evsahipliği yapan Apple'ı, iPhone ve iPod'lardan tutun da Mac bilgisayara kadar birçok ürünle tanıyoruz. Zamanında pankreas kanseri teşhisi koyulan ve mucize eseri tek bir ameliyatla bundan kurtulan Apple Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs'un sağlık durumu, hem Apple'ın hem de Apple'ın geniş hayran kitlesinin huzurunu kaçırıyor.

Artık günlük işlere bile tesir etmeye başlayan ve borsadaki durumunu kötüleştiren bu hasta-sağlıklı dedikodularına son vermek için, Steve Jobs uzunca bir süre şirketin başında durmayacağını açıkladı.

Jobs tarafından şirkettekilere gönderilen açıklamanın, ShiftDelete.Net editörleri tarafından çevrilen tam metni şöyle;

Türkçe Tam Metin

Takım Arkadaşlarım,

Eminim ki geçen hafta Apple topluluğuyla paylaştığım ve gayet kişisel olan mektubu gördünüz. Ne yazık ki, sağlığım üzerindeki merak, artık sadece benim ve ailemin değil Apple'daki herkesin de hayatını olumsuz biçimde işgal etmeye başladı. Buna ek olarak, geçen hafta, sağlıkla ilgili sorunlarımın düşündüğümden daha karmaşık olduğunu da öğrenmiş bulunuyorum.

Kendimi ilginin odağından çekip sağlık sorunlarıma odaklanabilmem ve Apple'daki herkesin de muhteşem ürünler sunmaya odaklanabilmesi için, Haziran sonuna kadar sağlık mazeretiyle buralarda olmayacağım.

Tim Cook'tan Apple'ın günlük işlerinden sorumlu olmasını rica ettim ve eminim ki yönetim kadrosunun geri kalanı da çok iyi iş çıkartacak. CEO olarak, buralarda yokken önemli stratejik kararların alınmasına yine iştirak etmeyi planlıyorum. Yönetim kurulumuz da bu planı tamamen destekliyor.

Bu yaz hepinizle görüşmek üzere,

Steve

Yani?

Görünüşe göre, Steve Jobs, bu defa sağlığından çok da umutlu değil. Bize bu mektupta, tek yazmadığı şey vasiyeti gibi geliyor; fakat daha önce ameliyatla kurtulduğu kansere tekrar yakalanmış olabileceği ihtimali, kötümser de olsa yüksek olasılığa sahip bir durum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*