Apple'in patronuna karaciğer nakli

Apple'in patronuna karaciğer nakli.8170
  • Giriş : 20.06.2009 / 22:09:00

Wall Street Journal gazetesi, altı ay önce sağlık sorunları yüzünden Haziran ayı sonuna kadar rapor alan Jobs'a, iki ay kadar önce karaciğer nakli yapıldığını yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Jobs'un bu ay sonunda çalışmaya başlamasının beklendiği, ancak ilk olarak part-time çalışacağı belirtildi.

Jobs görevinin başına dönünceye kadar, halen Apple'ın üst yöneticisi olan Tim Cook'un bu görevini sürdürebileceği ifade edildi.

Şirketten ya da Jobs'tan gazetenin haberine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Tennessee'de yapılan karaciğer nakli konusunda şirketin bazı yöneticilerinin bilgisi olduğu ve Jobs'un doktorları tarafından haftalık olarak bilgilendirildikleri de kaydedildi.

Macintosh bilgisayarlar dahil Apple'ın ürünlerinin arkasındaki itici güç olarak görülen Jobs, 2004 yılında da pankreas kanseri tedavisi gördü. Sağlık sorunları bulunduğu, Haziran 2008'de katıldığı Apple'ın bir etkinliğinde çok zayıfladığının görülmesi üzerine ortaya çıkan Jobs, Ocak ayında bu ayın sonuna kadar rapor almıştı.

Jobs'un hastalık izni sırasında Apple'ın başkanlığını şirketin İşletme Başkanı Tim Cook yürütmesine karar verilmişti. Cook, Jobs 2004 yılında pankreas tedavisi gördüğü zamanda 2 ay Apple'ın başkanlığını yapmıştı.

Jobs, kişisel bilgisayar devriminin başlangıcında 1976 yılında Steve Wozniak ile Apple'ı kurduktan sonra 1985 yılında şirketten ayrıldı. Ancak 1997 yılında tekrar dönen Jobs, 2000 yılında Apple'ın üst yöneticisi oldu.

Ayrıca Walt Disney'in yönetim kurulu üyesi ve önemli hissedarı olan Jobs, bu konumuna Disney, Jobs'un animasyon şirketi ''Pixar Animation Studio''sunu 2006 yılında satın aldığında kavuştu. Disney bu şirketi aldıktan sonra şirketin yeni ismi Disney-Pixar oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*