Aquapark olacaktı, koyun otlağı oldu

Aquapark olacaktı, koyun otlağı oldu.12266
  • Giriş : 27.10.2008 / 17:46:00

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, yaklaşık 13 yıl önce bir şirkete yap-işlet-devret modeliyle 49 yıllığına kiraladığı alan, mezbeleliğe döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bornova ilçesi Erzene Mahallesi'ndeki 153 dönümlük Âşık Veysel Rekreasyon Alanı, aquapark yapılması gerekirken arıcılar ve koyun tüccarlarıyla tüp kamyonlarının mekanı oldu. Alanda yapılan binalar ise harabe haline geldi. Camları kırılan, kabloları çalınan, duvarları yıkılmaya yüz tutan binalarda geceleri tinerciler, alkolikler ve evsizler barınıyor.

Bornovalı sivil toplum kuruluşları, sözkonusu alan için yerel seçim öncesi alelacele ihaleye çıkılması yerine, ciddi bir proje yapılmasını istiyor. Büyükşehir Belediyesi'ni göreve çağıran Bornova Sevdalıları Derneği Başkanı Ali Fuat Yakın, "Yıllarca beklediler, şimdi seçim yaklaşınca göstermelik bir ihale yaptılar. Proje için Bornova halkına sormadılar. Umarım burası bir 10 yıl daha beklemez." dedi. Büyükşehir ve Bornova belediyelerinin, halktan gelen tepkiler sebebiyle zaman zaman bu rekreasyon alanıyla ilgilenir gibi görünüp sonra yine terkettiğini öne süren Yakın, "Bir ara Büyükşehir, bir ara da Bornova Belediyesi, burasinın yeniden aquapark olarak düzenlenmesi için harekete geçmiş göründü ancak ne hikmetse sonradan vazgeçtiler." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*