Ara transfer bitiyor, hangi takım kimi transfer etti?

Ara transfer bitiyor, hangi takım kimi transfer etti?.7953
  • Giriş : 06.02.2008 / 11:43:00

2007-2008 sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi bugün saat 18:00'de sona eriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Profesyonel Futbol liglerinde yer alan takımlar, anlaştıkları oyuncularla bugün saat 18.00'e kadar sözleşme imzalayabilecek. 2 Ocak'ta başlayan ara transfer döneminin daha önce 1 Şubat olarak belirlenen bitiş tarihi, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla 6 Şubata uzatılmıştı.


Peki bu süreçte hangi takım kimi transfer etti, kimi gönderdi?

ANKARAGÜCÜ

Gelenler: Tolga Doğantez (Gençlerbirliği), Andre Lamas (Defonsores Sporting), Gökhan Emreciksin (Boluspor), Gediminas Paulauskas, Kaba Diawara (Gaziantepspor).

Gidenler: Emre Güngör (Galatasaray), Mustafa Özkan (Malatyaspor), Ahmet Dursun (Kocaelispor), Yasin Çelik (Sakaryaspor)

ANKARASPOR

Gelenler: Antonio De Nigris (Gaziantepspor), Fredrick Risp (Trabzonspor), Gökhan Tokgöz (Gençlerbirliği), Eren Aydın (Gençlerbirliği).

Gidenler: Ramazan Tunç (Etimesgut Şekerspor), Uğur Demirkol, Umut Sözen, Anıl Taşdemir, Haluk, Fırat Akkoyun.

BEŞİKTAŞ

Gelenler: Filip Holosko (Vestel Manisaspor), Gordon Schildenfeld (Dinamo Zagreb).

Gidenler: İbrahim Akın (İst. Büyükşehir), Koray Avcı (Vestel Manisaspor), Burak Yılmaz (Vestel Manisaspor), Diatta, Murat Şahin (Gaziantepspor), Higuain.

BURSASPOR

Gelenler: Ümit Aydın (İstanbulspor), Ysrael Zuniga Yares (Melgar Areguipa), Maxim Romashenko, Ronald Gutierrez.

Gidenler: Yavuz Özkan (Tarsus İdmanyurdu), Ömer Kaplan (Sivasspor), Orhan Alemdar, Mehmet Yılmaz, Selim Yörük (Bozüyükspor).

ÇAYKUR RİZESPOR

Gelenler: Anıl Karaer (V.Manisaspor), Mehmet Şen (Altay), Mustafa Çiçek (Gençlerbirliği), Özden Öngün (Konyaspor), Rodrigo Silva Ninja (Gama), Sedat Yeşilkaya (Gençlerbirliği), Emrullah Şalk (Zeytinburnuspor).

Gidenler: Emre Toraman (Eskişehirspor), Bahadır (Diyarbakırspor), Ergün Teber (Gençlerbirliği), Şadi (Diyarbakırspor), Serkan (Diyarbakırspor), Görkem (Diyarbakırspor), Saffet Susiç T.D. (?), Metin Aktaş (Giresunspor).

DENİZLİSPOR

Gelenler: Akande Christian (Cheminots), Papa Gueye.

Gidenler: Allyson (Vestel Manisaspor), Muhittin Tekin (Kahraman Maraşspor).

FENERBAHÇE

Gelenler: Claudio Andres Maldonado Rivera (Santos).

Gidenler: Onur Tuncer (Sivasspor), Tümer Metin (Larissa).

GALATASARAY

Gelenler: Emre Güngör (Ankaragücü), Ahmed Barusso (Roma).

Gidenler: Anıl (Rizespor), Özgürcan (Gaziantepspor), Necati Ateş (İst. Büyükşehir).

GAZİANTEPSPOR

Gelenler: Beto Da Silva (Litex), İlhan Özbay (K.Erciyesspor), Ivan De Souza, Murat Şahin (Beşiktaş), Manuel Neira, Samet Kılıç (Samsunspor), Özgürcan Özcan (Galatasaray), Hasan Yurt.

Gidenler: Uğur Yıldırım (Sivasspor), Kaba Diawara (Ankaragücü), De Nigris (Ankaraspor), Bünyamin Süral (Teknik Direktör)

GENÇLERBİRLİĞİ

Gelenler: Periç (Audax Italiano), El Saka (Konyaspor), Ergün Teber (Ç.Rizespor), Mehmet Akyüz (Bozüyükspor), Adamu Mohammed (Asante Kotoko), Daniel Addo (Kessben).

Gidenler: Nick Carle, Ulaş (GB OFTAŞ), Erkan Özbey, Gökhan Tokgöz (Ankaraspor), Tolga Doğantez (Ankaragücü), Sedat Yeşilkaya (Rizespor), Nikola Petkovic, Marco Zoric, Eren Aydın (Ankaraspor), Petkoviç (GB OFTAŞ), Bülent Korkmaz (Teknik Direktör), Mustafa Çiçek (Rizespor)

GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞ

Gelenler: Shaibu Yakubu (Ashanti Gold), James Boadu (Kessben), Ulaş Güler (Gençlerbirliği), Nikola Petkoviç (Gençlerbirliği).

Gidenler: Kenan Çamoğlu (Elazığspor), Ferhat (Eskişehirspor), Mile Sterjovski (Derby)

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR

Gelenler: İbrahim Akın (Beşiktaş), Aydın Yılmaz (Vestel Manisaspor), Necati Ateş (Ankaraspor).

Gidenler: Evren (Kasımpaşaspor).

KONYASPOR

Gelenler: Fatih Özer (Fatih Karagümrükspor), Damir Kahriman (Voyvodina), Ceyhun (Trabzonspor), Mihajlov Milos (Partizan), Jonathan Kahne Tehoue (Kasımpaşaspor).

Gidenler: El Saka (Gençlerbirliği), Özden Öngün (Rizespor), Muhammed Abdullah.

SİVASSPOR

Gelenler: Ömer Kaplan (Bursaspor), Uğur Yıldırım (Gaziantepspor), Erhan Karahan (Heidelberg United), Karim Saidi (Feyenoord), Mahmut Hanefi (Orduspor), Emre Aktaş (Malatyaspor), Onur Tuncer (Fenerbahçe), Sergio Pacheco de Oliveira (Metallurg Donetsk).

Gidenler: Gökhan Bozkaya (Eskişehirspor), Bernard Okorowanta, Harun Avgın (Samsunspor), Sezgin Bektaş (Anadolu Üsküdarspor), Ferhat Yayla (Anadolu Üsküdarspor), Yasin Karaca.

TRABZONSPOR

Gelenler: Onur Recep Kıvrak (Karşıyaka).

Gidenler: Tomas Jun (Teplice), Risp (Ankaraspor), Ceyhun (Konyaspor), Celalettin.

VESTEL MANİSASPOR

Gelenler: Thomas Dalgaard (Randers), Koray Avcı (Beşiktaş), Burak Yılmaz (Beşiktaş), Allyson (Denizlispor), Jose Antonio Dos Santos (B. Mönchengladbach), Targino DaSilva (Vitoria Guimaraes).

Gidenler: Holosko (Beşiktaş), Yalçın, Aydın (İst. Büyükşehir), Yiğit (Adıyamanspor), Giray Bulak (Teknik Direktör).

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious