Arabul'un başı Azerbeycan'la dertte

Arabul'un başı Azerbeycan'la dertte.9391
  • Giriş : 19.06.2009 / 15:16:00

Bir dönem Türkiye'nin en önde gelen işadamlarından biri olan Hüseyin Arabul'un başı Azerbaycan'da dertte. Eski TÜSİAD üyesi de olan Barmek'in patronu Arabul, Demirel dönemi zenginlerinden.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dönem Türkiye'nin en önde gelen işadamlarından biri olan Hüseyin Arabul'un başı Azerbaycan'da dertte. 69 yaşındaki işadamı, Gazakh bölgesinden Gürcistan'a kaçarken Azeri sınır polisi tarafından gözaltına alınarak, Bakü'de bir cezaevine konuldu.

Emek Elektriği bünyesinde barındıran Barmek Holdiing'un Yönetim Kurulu Başkanı konumunda bulunan Arabul, Azerbaycan'dan Gürcistan'a kaçmaya çalışırken sınırda yakalanmıştı.

TÜSİAD'ın da eski üyesi olan Hüseyin Arabul okul arkadaşı Özcan Kanburoğlu ile 1969'da Emek Elektrik'i kurarak işdünyasına adımını attı. Elektrik ihalelerinde dev müteahitlik ihalelerine değin büyük pek çok ihalede adına rastlanan Arabul için kötü sonun başlangıcı Azerbaycan'da ihalesini aldığı büyük bir proje ile başladı. Türkiye'de özellikle Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz döneminde ünü artan Arabul, 2000'deki Beyaz Enerji operasyonunda gözaltına alınması dikkatleri üzerine çekmişti.

EKOTRENT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*