Araç kundaklayanlar adliyede

Araç kundaklayanlar adliyede.6894
  • Giriş : 05.02.2008 / 12:00:00

Araç kundaklama olaylarına karışan 7'si üniversite öğrencisi 16 kişi adliyeye gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'da gerçekleştirilen terör operasyonlarında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu araç yakma olaylarına karışan 16 kişi adliyeye sevk edildi. 7'si üniversite öğrencisi olan zanlıların MOBESE kameralarındaki görüntüleri ve üzerlerine sinen benzin kokusundan yola çıkılarak yakalandıkları belirtildi.

Güneydoğu'daki PKK terör örgütüne yönelik yapılan ve örgütün büyük darbe aldığı askeri operasyonların ardından büyük şehirlerde araç yakma olaylarını gerçekleştiren terör örgütü üyeleri, polis operasyonuyla yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalanan 3'ü kadın, 2'si çocuk toplam 16 kişi, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. Emniyetteki sorguları bu sabah tamamlanan zanlılar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra savcıya ifade verecek.

-ZANLILARDAN 7'Sİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ-

Son dönemde yapılan polis operasyonlarında araç kundaklama olaylarına karıştıkları belirlenen kişiler arasında üniversite öğrencilerinin bulunması dikkat çekiyor. Son operasyonda yakalanan zanlılardan 7'sinin İstanbul'daki üniversitelerde öğrenci oldukları belirlendi. Polis kaynaklarından edinilen bilgilere göre, araçların yakıldıkları bölgelerde bulunan MOBESE kameralarının zanlıların yakalanmasına büyük katkı sağladığı, bunun yanı sıra polis ekiplerinin zanlıları üzerlerine sinen benzin kokusundan teşhis ettikleri ortaya çıktı. Zanlıların çeşitli tarihlerde Bahçelievler ve Ümraniye'de toplam 15 aracın yakılması olaylarını gerçekleştirdikleri ifade edildi.

Öte yandan, kundaklama olaylarını organize ettiği ve Irak'taki Kandil Dağı'nda PKK tarafından bombalama ve kundaklama eğitimi verildiği belirlenen bir kadın teröristin arandığı ifade ediliyor. İstihbarat ve terör birimleri, kadın teröristin İstanbul'daki sokak olaylarını organize ettiği ve kundaklama olaylarını tırmandırmaya çalıştığını tespit etti.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious