Araç muayenelerinde suçlu taraf kim?

Araç muayenelerinde suçlu taraf kim?.14188
  • Giriş : 26.12.2008 / 22:00:00

Son aylarda araç muayene istasyonu TÜVTÜRK'ten çok şikayet gelmeye başladı, uzayan kuyruklar hergün arttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Doğuş Otomotiv - Akfen - TÜV SÜD işbirliği ile kurulan ve araç muayenesinde Türkiye'de yetkili tek kuruluş olan TÜVTURK önündeki uzun kuyruklar sürücüleri çıldırıyor. Bunu her gün bana gelen onlarca şikayet e-maillerinden anlıyorum. TÜVTÜRK bu işe mutlaka belli bir standart getirmesi açısından önemli bir adım, ödemli bir yapılanma olarak karşımıza çıktı. Ancak şu andaki gerçek TÜVTÜRK'ün işleri daha da zorlaştırdığı yönünde.

Türkiye'deki araç parkının kalitesi belli. Bu kaliteden kaynaklanan sorunlar mutlaka olacaktır. Detaylı ve Avrupa standartlarında bir muayenin yapıldığı düşünüyorum. Belki de bu muayenin kalite ve süresi TÜVTÜRK şikayetlerini arttırıyor. Ancak, başlangıç haliyle sempatik hale gelen TÜVTÜRK şu anda sürücülerin karkulu rüyası olmuş durumda. Bence bu anlamda basında çıkan haberler ve tanıtımlar da yetersiz olabilir. Birçok kişi TÜVTÜRK'ü ve işleyişi bilmiyor bile. TÜVTÜRK yetkililerin ne yapıp edip bu kötü imajı temizlemesi gerekiyor diye düşünüyorum. Bu şikayet yumağının bilincinde olarak TÜVTÜRK sitesinde bir açıklama yapmış. Bence yetersiz ve yasak savar gibi yapılan bu açıklamayı aynen yayınlıyorum: Avrupa standartlarında olması gereken bir uygulamayı yine ne yapıp edip Türkleştirdik…

İstasyonlarımızdaki Yoğunluktan Dolayı Sıkıntı Yaşayan Değerli Araç Sahiplerine Açıklamamızdır.

2008 yılının son günlerini yaşadığımız bugünlerde, özellikle araç sayısının yüksek olduğu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, ve Konya istasyonlarımıza her zamankinden çok daha fazla araç sahibi araçlarını muayene ettirmek için gelmektedir. Bu yoğun ilgi, trafik güvenliğine önemli bir katkı yaratacağından sevindirici olmak ile beraber, bekleme sürelerindeki artış nedeni ile siz değerli araç sahiplerimize zaman zaman zor anlar yaşatmaktadır. Bu duyuruyu, siz değerli sürücülerimize bu özel dönemde gösterdiğiniz sabır ve göstereceğinizi umduğumuz anlayış için teşekkür etmekve taşıdığımız önemli sorumluluğun bilincinde bir kuruluş olarak sizlere elimizde olmadan üzülerek de olsa yaşattığımız bu geçici yoğunluk dönemi ile ilgili detaylı bilgi vermek amacıyla hazırladık.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*