Araç muayenesinde 'özel' çile dönemi

Araç muayenesinde 'özel' çile dönemi.14188
  • Giriş : 24.12.2008 / 11:56:00
  • Güncelleme : 24.12.2008 / 12:20:36

TESK Başkanı Palandöken, araç muayene istasyonlarının özelleştirilmesine böyle tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, araç muayene istasyonlarının özelleştirilmesinden sonra vatandaşların karşılaştıkları güçlüklerin arttığını belirterek, ''araç muayene istasyonlarında özelleştirme, güzelleşme değil çile getirdi'' dedi.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, araç muayenesi için sabah istasyona giden vatandaşların akşama kadar sıra beklediklerini, bu zaman kaybından özellikle ticari araç sahiplerinin zarar gördüğünü ifade etti.

''Avrupa Birliği standartlarında muayene yaptığını'' iddia edenlerin, muayene program ve süresini de buna göre ayarlamaları gerektiğini belirten Palandöken, şunları kaydetti:

''Hangi Avrupa ülkesinde araç muayenesi için sabahın 3'ünde sıraya giriliyor? Hangi Avrupa ülkesinde akşama kadar sıra beklenmesine rağmen aracını muayene ettiremeyen insanlar var? Araç muayene istasyonlarında yaşananlar eski dönemi mumla aratıyor. Yetkililer, bu istasyonların, üstlendikleri görevi vatandaşa çile çektirmeden yerine getirmeleri için gerekli önlemleri süratle almalı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*