Aracın altından bacağını keserek çıkabildi

  • Giriş : 07.06.2007 / 08:49:00

Ağaç kestiği sırada üstüne düşen ağaçtan cebindeki bıçağıyla kendi bacağını keserek kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir ormancı, ağaç kestiği sırada üstüne düşen ağaçtan cebindeki bıçağıyla kendi bacağını keserek kurtuldu.

Al Hill adlı 66 yaşındaki ormancının, Big Dipper Mine bölgesi yakınındaki bir arazide ağaç kestiği sırada üzerine bir ağaç düştü. Ağaçlık arazide tek başına bulunması ve bölgede cep telefonu sinyallerinin çok zayıf iletilmesi nedeniyle yardım çağrılarına karşılık bulamayan Hill, aradan 11 saat geçmesinin ardından çareyi kendi bacağını cebindeki bıçağıyla keserek ağaçtan kurtulmakta buldu. Iowa Hill İtfaiye Teşkilatı Şefi Luana Dowling, yakındaki bir arazide bulunan Eric Bockey adlı bir kişinin, sonunda Hill'in yardım çığlıklarını duymasının ardından 3.2 kilometre kadar yol giderek cep telefonu sinyallerini yakalamayı başardığını ve tamamıyla gönüllülerden oluşan itfaiye teşkilatını olaydan haberdar ettiğini söyledi.

Bir kamyona konularak acil helikopter iniş pistine götürülen Hill'in, buradan kalkan bir helikopterle hastaneye ulaştırıldığını kaydeden Dowling, hastanede yapılan bir cerrahi müdahaleyle 66 yaşındaki ormancının bacağının kesilme işleminin tamamlandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious