Aracına trafiğe çıkmadan ceza kesildi

Aracına trafiğe çıkmadan ceza kesildi.13661
  • Giriş : 20.12.2008 / 14:52:00

2005 yılında sıfır kilometre otomobil alan emekli polis memuruna, 2004 yılında İstanbul Samandıra'da aracı ile OGS gişesinden izinsiz geçtiğine dair kesilen 35 YTL'lik ceza makbuzu geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Söke'de market işletmeciliği yapan emekli polis memuru Mehmet Aydın, 2005 yılında bir otomobil acentesinden sıfır kilometre araç satın aldı. Yaklaşık 3 yıldır otomobilini kullanan Aydın, kendisine tebliğ edilen bir ceza ile şaşkına döndü. 1 hafta önce Aydın'a tebliğ edilen cezada, 2004 yılının temmuz ayında, İstanbul Samandıra'da otomobili ile OGS gişesinden izinsiz geçtiği, bu nedenle 3 YTL'lik ceza kesildiği ve 4 yıldır ödenmediği için cezanın faiziyle birlikte 35 YTL'yi bulduğu bildirildi.

AA muhabirinin görüştüğü Aydın, 2005 yılında sıfır kilometre aldığı 09 S 3636 plakalı aracına, 2004 yılında nasıl ceza kesildiğini anlayamadığını söyledi.

Gelen cezanın miktarının çok yüksek olmadığını belirten Aydın, ''Ancak, yapmadığım bir cezanın faturasını neden ödeyeyim? Gelen ceza miktarı önemli değil, ama ortada bir haksızlık var. Konuyla ilgili olarak yetkili kurumlara elimdeki belgelerle birlikte itiraz başvurumu yapacağım'' dedi.

SAMSUN'DA YAŞAYAN 2 VATANDAŞA DA AYNI CEZALAR KESİLMİŞTİ

Samsun'un Bafra ilçesinde de otomobilini sıfır kilometre olarak 2005 yılında alan kişi ile otomobiliyle İstanbul'a hiç gitmediğini öne süren bir başka vatandaşa, 2004'te İstanbul'da otoyol ve köprülerden ücret ödemeden geçtikleri gerekçesiyle para cezası verilmiş, ceza makbuzları ellerine ulaşan otomobil sahipleri şaşkınlık yaşamıştı.

''CEZALAR PLAKALARA YAZILIYOR''

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise otoyollarda ve köprü geçişlerinde gişelerden ücret ödemeden geçen araçların kamera ile plakalarının belirlendiğini ve cezaların plakalara yazıldığını belirttiler.

Yetkililer, araç sahiplerinin daha sonra araçlarını satmaları ve plakalarının da bir başka araca verilmesi durumunda cezaların yeni sahiplerine gönderildiğini söylediler.

Araç sahiplerinin, araçlarını ne zaman aldıkları ve ruhsat bilgilerini cezanın yazıldığı bölgeye dilekçe ile fakslamaları veya göndermeleri durumunda gerekli düzeltmeleri yaptıklarını kaydeden yetkililer, ücret ödemeden geçiş yapan her aracın plaka adresine ceza gönderildiğini ifade ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*