Araçlar soğuktan buz tuttu

Araçlar soğuktan buz tuttu.16597
  • Giriş : 14.01.2008 / 21:47:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 12:27:14

Sivas'ta 2 gündür etkili olan soğuk hava, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bazı araçlar sokaklarda buz tuttu. İşte bir tanesi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Meteoroloji verilerine göre, gece saatlerinde hava sıcaklığının eksi 24 dereceye kadar düştüğü Sivas'ta, bazı araçlar park edildikleri cadde ve sokaklarda buz tuttu.

Gündüz saatlerinde havanın açık ve güneşli olduğu, ancak sıcaklığın eksi 17 derece civarında seyrettiği kentte, Mevlana Caddesi'ndeki Mevlana Parkı önünde bir polis memuruna ait park halindeki 55 H 3358 plakalı otomobilin lastiklerindeki ve tamponundaki buzlanma nedeniyle yola yapışması dikkat çekti.Araç sahipleri, otomobilin üzerine sıcak su ve tuz dökerek buz parçalarını eritmeye çalıştı. Bu arada, cadde ve sokaklarda park halinde bulunan bazı araçların da lastik ve tamponlarının buz tuttuğu görüldü. Bazı vatandaşlar, araçlarını soğuktan korumak için üzerine bez parçaları örttü. Kentte, çok sayıda aracın soğuk hava nedeniyle çalışmadığı da öğrenildi.

-DOĞAL GAZ BACALARI DA DONDU-

Soğuk hava nedeniyle göl, dere ve ırmakların buz tuttuğu Sivas'ta, çeşmeler de dondu. Bazı evlerin doğal gaz bacalarının da donduğu kentte, vatandaşlar zorunlu olmadıkça cadde ve sokaklara çıkmamayı tercih ediyor.

Bu arada, vatandaşlar alışveriş yapmak için semt pazarı yerine, kapalı alışveriş merkezlerini tercih ediyor. Semt pazarında meyve-sebze satışı yapan seyyar satıcılar, tezgahlarının yanında yaktıkları ateşle hem kendileri ısınıyor, hem de ürününü don olaylarına karşı koruyorlar. Esnaf, soğuk hava nedeniyle işlerin düşüklüğünden şikayet ediyor.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre, Sivas'ta hafta sonuna kadar soğuk havanın etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious