Araçlar yolda kaldı

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Zonguldak-Ereğli karayolu, yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ereğli- Zonguldak karayolunun 37'nci kilometresinde bulunan Esentepe Mevkii'nde zeminin 20 santim karla kaplı olması nedeniyle ulaşım sağlanamıyor. Kar nedeniyle hemen bir kilometre ileride yolda kalan iki TIR ise trafik akışını aksatıyor. Halen kar yağışının devam ettiği Zonguldak-Ereğli karayolunda yaklaşık 100 aracın mahsur kaldığı belirtiliyor. Yol açma çalışmaları için hiçbir çalışma yapılamaması mahsur kalan ve yolda bekleyen sürücüleri çileden çıkardı.

Giriş ve çıkış noktalarında bulunan trafik polisleri ise TIR ve kamyonların geçişlerine kesinlikle izin vermiyor. 5 saattir yolda beklediğini belirten bir sürücü, "5 saattir yoldayız, karayolları halen gelmedi. Daha ne kadar bekleyeceğimizi bilmiyoruz. Mahsur kaldık bizi kim kurtaracak" diye yetkililere tepki gösterdi.

Zonguldak- Ereğli arasında yolcu taşımacılığı yapan yolcu otobüsü Esentepe rampasında kalınca araç sahibi, aracını kurtarabilmek için elinde kürekle yaklaşık 2 kilometre yürüyerek aracın kurtarılma çalışmasına katıldı. Uzun uğraşlar sonucunda kurtarılan yolcu otobüsü kontrollü olarak Ereğli merkezine ulaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious