Araçlar zarar görmesin diye canından oldu

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Askeri araç ve personel taşıyan trende, Brandayı düzeltmek için vagonun üstüne çıkan asker, yüksek gerilim hattına kapılarak hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 105. Topçu Alayı 2. Batarya Bölüğü'nde görevli Mustafa Atilla (21) Konya'ya askeri araç taşıyan trenin Eskişehir Bilecik güzergahında yaşanan olayda ağır yaralı olarak Bilecik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra Eskişehir Hava Hastanesi'ne sevk edildi. Bir süre sonrada Ankara GATA'da tedavi altına alınan Atilla bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Dün gece yaşamını yitiren Atilla, bu sabaha karşı da memleketi Hatay'a getirildi.

Alınan bilgiye göre kaza şöyle gelişti; İstanbul'dan askeri araç ve personel yükleyen 1308 sefer sayılı tren, karşı yönden gelen trene yol vermek için Bilecik İstasyonu'nda durdu. Bu esnada trenden inen askerler, yükü ve çevreyi kontrol etmeye başladı.

Trende yüklü olan askeri aracın brandasını düzeltmek isteyen topçu onbaşı Mustafa Altın (21) vagonun üzerine çıktı. Brandayı düzeltmek isteyen Altın, trenlerin çalışmasını sağlayan 25 bin voltluk yüksek gerilim hattının geçtiği katener direğine fazla yaklaştığı için akıma kapıldı.

Bir anda titremeye başlayan asker, çaresizce tellere tutundu. Büyük bir patlama ile Mustafa Altın, vagonun üzerinden tren raylarının arasına düştü. Akımın etkisi ile botları bile yanan Altın, ağır yanıklara fazla dayanamadı ve yaşamını yitirdi.

TEZKERESİNE 2 AY KALMIŞTI

Hatay'ın Altınözü Kıyıgörü köyü nüfusuna kayıtlı topçu onbaşı Atilla bu gün sabaha karşı Antakya Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Ailesi ve yakınları tarafından cenazesi teslim alınan Atila, evli ve 2 erkek çocuk babasıydı. Tezkeresine 2 ay kalan Atilla'nın bir ay öncede memleketine izine geldiği bildirildi.

Ailesi ve çocukları ile son kez görüşen Atilla'nın 2 çocuğu yetim kaldı eşinin de hamile olduğu öğrenildi.

Atilla'nın cenazesi Antakya Ulu Camii'nde kılınacak namazın ardından şehir mezarlığında toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious