Aragones 3 puan istiyor

Aragones 3 puan istiyor.11247
  • Giriş : 09.04.2009 / 19:50:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, ligde Galatasaray ile 12 Nisan Pazar günü yapacakları derbi maça 3 puan için çıkacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Luis Aragones, FB TV'de yaptığı açıklamada, ligdeki tüm takımlara olduğu gibi Galatasaray'a da çok büyük saygı duyduğunu ifade ederek, "Ama biz sahaya çıkıp, onların sahasında elimizden geleni yaparak, 3 puan için mücadelemizi vereceğiz. Bu tip önemli maçlara İspanya'da, maça çıkacak oyuncular için 'kafası soğuk, ama kalbi sıcak çıkmalıdır' denir. Bunun anlamı, kafayı olabildiği kadar serinkanlı ve konsantre tutmak, ama bir yandan da yüreğini ortaya koyarak oynamaktır" diye konuştu.

Maçı yitiren takımın avantaj yitireceğini, ancak bu maçın kesinlikle şampiyonluğu ortaya çıkaran bir maça dönüşmeyeceğini vurgulayan İspanyol teknik adam, şöyle devam etti:

"Galatasaray, ligin en kaliteli ve çok iyi oyuncularına sahip bir takımı. Onlara büyük saygı duyuyorum. Kazanan taraf için ileriye doğru atılmış bir adım olacaktır ama ligin seyri sürecek. Puanların da birbirine yakın olması tabii ki durumu biraz daha kritik hale getiriyor. Bu takımların dışında, ligde daha yukarılarda bulunan Sivasspor ve Beşiktaş var. O takımların da ne yapacakları önemli ama bence hem Sivasspor, hem de Beşiktaş şampiyonluk konusunda daha yakın konuma geldiler."


"Seyircilere kulaklarımız tıkamamız gerekir"

Derbi maça serinkanlı çıkacaklarını, oyuncuların yüreklerini ortaya koyarak oynayacaklarını anlatan Aragones, "Seyircilere olabildiğince kulaklarımızı tıkamamız gerekir. Hakemlere de olabildiğince saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşalım. Onlarla fazla ilgilenmeyelim" dedi.

Alex ve Edu'nun sakatlıklarının önemli olduğunu vurgulayan Aragones, "Bu iki oyuncu da bizim takımımızın önemli oyuncularıdır. Alex'in durumu Edu'ya göre daha olumlu, çünkü daha kısa zamanda dönme olanağı bulunan bir sakatlık. Belki beklediğimizden uzun sürdü ama ilerleyen günlerde inşallah takıma katılacak. Bu oyuncuların eksikliği, bizi birtakım şeyleri düşünmeye sevkedecek. Edu için daha kötü bir tablo var. Onun takıma dönmesi daha uzun sürecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*