Aragones: Burada maç yapılmaz

Aragones: Burada maç yapılmaz.12415
  • Giriş : 08.03.2009 / 14:46:00
  • Güncelleme : 08.03.2009 / 14:51:50

Fenerbahçenin hocası Aragones, Kadir Has Stadının zeminini gezdi, Burada maç yapılmaz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe'de İdari Menajer Volkan Ballı'nın ardından Teknik Direktör Luis Aragones de, Kadir Has Stadı'nı veto etti. Sarı-lacivertli takım dün akşam Kayseri'ye giderek kampa girerken, İspanyol hoca Kadir Has Stadı'nın büyük tartışma konusu olan zeminini inceledi.

Aragones zeminde ciddi problemler bulunduğunu belirterek burada maç yapmanın iki takım futbolcuları için de tehlikeli olduğunu söyledi. Tecrübeli teknik adam, “Böyle bir zeminde maç oynanmaz. Daha önce İspanya Milli Takımı'nı çalıştırırken, Arjantin'le benzer bir sahada maç yapmıştık. Hatta o zemin buradan biraz daha iyiydi. Ancak maçta birçok futbolcu sakatlık yaşamıştı” diye konuştu.

'Hep mazereti vardır'
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma ise Kadir Has Stadı zeminiyle ilgili Fenerbahçe cephesinden gelen eleştirilerin yersiz olduğunu savundu.

Fenerbahçe İdari Menajeri Ballı'nın zeminde yaptığı incelemeyi değerlendiren Hurma, “Futbol Federsyonu 15 gün önce maçın oynanabileceği yönünde rapor verdi. Bizim zeminimiz, 18 stadın, 16'sının zemininden daha iyi. Biz iyi niyet gösterip Ballı'ya izin verdik. İstesek onu stadın 150 metre yakınına almazdık. Fenerbahçe'nin her zaman bir mazereti vardır” dedi.
Öte yandan Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki dün akşam Fenerbahçe yönetimine yemek verdi.

Zemini kuruttular!
Kadir Has Stadı zemininin sakatlıklara yol açabileceği yönünde Fenerbahçe'den gelen şikayetler, Kayserispor'u harekete geçirdi. Stat yetkilileri 20 adet fan yerleştirerek zemini kurutmaya çalıştı. Ayrıca tribünlerin yanı sıra zemini de ısıtan 384 adet kurutucu devreye sokuldu. Stat Müdürü Osman Kayaalp, zemindeki ıslaklığın büyük ölçüde önüne geçildiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*