Aragones: Çok daha iyi oynadık

Aragones: Çok daha iyi oynadık.12415
  • Giriş : 05.03.2009 / 08:19:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Sivasspor karşısında ikinci yarı daha iyi olduklarını söyledi. İşte Aragones'in açıklamaları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


"İlk 15-20 dakika fazla açamadığımız bir rakibe karşı oynadık ama yine de pozisyonlar bulduk. İkinci yarı daha iyi oynadık. Topun sahibi olarak, oyunu tutarak, orta sahayı alarak oyunu yönlendirdik. Futbolda orta sahayı almak çok önemli. Orta sahayı alarak, rakibe göre çok daha iyi oynadık.

Bizim uzun zamandır oturmaya çalıştığımız şey, pası süratli oynamak. Benim oyun anlayışımda hızlı pas, seri pas var. Topa sahip olan, oyuna maça sahip oluyor. İçerideki maçlarda bunu başardık. Dışarıda da bunu gerçekleştirmeliyiz büyük bir takım olarak. Hızlı pas, oyunu çevirme benim çok önem verdiğim bir şeydir."

BASIN TOPLANTISI
Luis Aragones, basın toplantısında ise Sivasspor'dan daha iyi oynadıklarını ve daha fazla pozisyona girdiklerini söyledi.

İlk yarıda rakiplerinin 5 kişiyle oluşturduğu bloğu açamadıklarını vurgulayan İspanyol teknik adam, şöyle devam etti:
''İkinci yarıda daha iyi oynadık. Orta alanın hakimiydik. Artık daha iyi oynamaya başladık, daha iyi pas yapıyoruz. Bu da iyi yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu tür müsabakaları en yüksek derecede konsantre olan takımlar kazanıyor. Önemli olan evimizde gol yemememizdi. Onu başaramadık. Bilica çok iyi vurdu, ama çıkması gereken oyuncumuz o topa çıkmadı. Yine de vuranın hakkını vermek lazım.''

Aragones, ''Çıkışımızı sürdürmemiz gerekiyor. Ligde de son 6-7 haftada toplanan puanlarla şampiyon belli oluyor. Bizim aynı ciddiyetle devam etmemiz gerekiyor'' diye konuştu.

İspanyol çalıştırıcı, ''Final için endişeleniyor musunuz?'' biçimindeki soruya ''Futbolda her zaman endişeler vardır, ama benim takımıma inancım sonsuzdur. Futbolda neyin ne olacağı belli olmaz. 3-1 kazandık, ikinci maç için yeterince güvenli bir skor aldık'' yanıtını verdi.

Aragones, ilk golü atan Deniz'in iyi bir çıkış yakaladığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*