Aragones geri mi dönüyor?

Aragones geri mi dönüyor?.8919
  • Giriş : 09.06.2009 / 22:43:00

Fenerbahçe'nin başı fena halde dertte!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe ile olan sözleşmesini feshetmek konusunda direnen Aragones, “Yönetimin beni göndermek istemesini saygıyla karşıladım. Ancak haklarım konusunda pazarlık yapmam. Paramı vermezlerse dönüp takımı çalıştırmaya devam ederim” dedi.

Fenerbahçe'nin sözleşmesini feshetmek için uzlaşma yolu aradığı Luis Aragones, bir yıllık ücretinin tamamını almadan hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi. Sarı-lacivertli kulübün Aragones'i yıllık ücretinin yarısını teklif ettiği ancak tecrübeli hocanın bunu geri çevirdiği öğrenildi. İspanyol hoca, “Sözleşmem çok açık. Eğer param ödenmezse döner takımı çalıştırmaya devam ederim. Kulüp bana A takımın dışında başka hiçbir yerde görev de veremez. Bu da sözleşmemde var. Ayrıca gönderilmem halinde ücretimin hepsinin ödenmesi gerekiyor” dedi.

Fenerbahçe'nin daha önce Beşiktaş'ın Del Bosque olayında yaşadığı sorun ile karşı karşıya kalabileceğini belirtilirken, Aragones sarı-lacivertli yönetime aralarındaki anlaşmaya saygılı olmaları çağrısında bulundu.

'Ben de zor günler yaşıyorum'

Türkiye'ye Avrupa Şampiyonu olmuş bir takımın hocası unvanı ile geldiğini hatırlatan İspanyol çalıştırıcı, Fenerbahçe gibi kendisinin de zor günler yaşadığını belirtti, “Yönetimin beni göndermek istemesini saygıyla karşıladım. Ancak haklarım konusunda pazarlık yapmam” diye konuştu.
Ücretinin tamamını almadan hiçbir belgeye imza atmayacağını bildiren Aragones konusunda, Fenerbahçe Yönetimi'nin menajer Juan Figger'den yardım talep ettiği de ileri sürüldü. İspanyol hocadaki sıkıntı yüzünden Christoph Daum'u resmi olarak açıklayamayan sarı-lacivertli kulübün sorunu çözmek için yoğun çaba harcadığı belirtildi.

'Başarılı olmuştur'

Bu arada Luis Aragones'in temsilcisi ve yakın arkadaşı olan Miguel Sanroman, İspanyol basınına yaptığı açıklamada, Aragones'in Fenerbahçe'yi Avrupa Ligi'ne taşıyarak başarılı olduğunu savundu.Sanroman, “Luis'in gönderilmesi her teknik direktörün başına gelebilecek bir olay. Türkler Aragones ismini duyunca beklentilerini öylesine yükselttiler ki sanki her şey bir anda değişecekti. Luis Aragones ismi onlarda büyük heyacan yarattı, umdukları olmayınca da nasıl göndeririz diye sabırsız davrandılar” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*