Aragones hesap verdi!

Aragones hesap verdi!.12415
  • Giriş : 28.02.2009 / 13:24:00

Fenerbahçe'de teknik direktör Aragones'in, gelecek yılla alakalı konuşmaları tepki çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kötü sonuçlardan sonra futbolcularla toplantı yapan genç yöneticiler, bu hafta da Aragones'le görüştü. İspanyol teknik adamın 'gelecek yıl için' olumlu mesajlar vermesi herkesin tepkisini çekti..

Sabah'ın haberine göre, Alınan kötü sonuçlardan sonra geçtiğimiz hafta yerli-yabancı bazı futbolcuları çağıran yöneticiler bu isimlere takımın sıkıntılarını sorarlarken içinde bulundukları durumun önemini anlatan bir görüşme yapmışlardı. Bu hafta ise sıra teknik direktör Aragones'e geldi. Adres Neşet Yalçın'ın eviydi. Geçen haftaki yöneticiler Ali Koç, Ali Yıldırım ve Ömer Temelli'ye ek olarak aralarına bu kez Mahmut Uslu da katıldı. Aragones bir tercüman eşliğinde yalnız olarak gelmişti. Yöneticiler ilk olarak soru sormayacaklarını belirterek takımın neden bu duruma geldiğini özetlemesini istediler. Aragones şunları söyledi:

SENEYE GÜZEL OLACAK

"Sezon başı takıma Avrupa Şampiyonası nedeniyle geç katıldım ve transferde çok katılımcı olamadım. Takıma uyumum süre gerektirdi. Devre arası oyuncu istemediğim doğru ama bu dönemdeki transferlerin katkı sağlayacağına inanmıyorum. Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi giderek daha iyi tanıyorum. Önümüzdeki yıl her şey çok daha iyi olacak." Aragones'in bu sözleri, verdiği başarı sözünün önümüzdeki sezona yönelik olması yöneticiler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Fenerbahçe'nin genç yönetim heyeti, İspanyol çalıştırıcıya şu mesajları verdiler: "Fenerbahçe'yi artık iyi tanımış olduğuna inanıyoruz. Avrupa Şampiyonu bir hoca olarak geldin ama buradaki başarısızlığın o etiketine tahmininden fazla zarar verir. Bu zarar bizleri de fazlasıyla etkiler. Geleceği bırakıp bu sezonu düşünmelisin. Takımın sezonu olabilecek en iyi yerde bitirmesi için gereken neyse onu yapmalısın. Kişisel kapris veya inatları kenara bırakıp takımı yukarı taşımaya bak. Bu sezon hüsranla biterse bunun altından hiçbirimizin kalkması kolay olmaz. Bu nedenle elindeki kadroyu en iyi şekilde kullan ve bizi yukarılara taşı. Bu sezonun affı için tek yol ise kupadan geçiyor. Yani kupa şart!"

BUZ GİBİ BİR HAVA ESTİ

Aragones'in her şeyin önümüzdeki sezon iyi olacağını ima etmesi Fenerbahçeli yöneticiler tarafından soğuk bir tepkiyle karşılandı. Aragones'in başarısız olması durumunda bile kalacağına inandığını gören yöneticiler, üstü kapalı da olsa başarısızlık durumunda yolların ayrılacağının sinyalini verdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*