Aragones kalmak istiyor

Aragones kalmak istiyor.12415
  • Giriş : 02.05.2009 / 15:24:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, "Eğer bundan sonra benim çalışma hayatım Fenerbahçe'de olacaksa Fenerbahçe'de kalmak istiyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulübün aylık dergisinde röportajı yer alan İspanyol teknik adam, Fenerbahçe'deki şartlardan, kendisine yaratılmaya çalışılan ortamdan çok memnun olduğunu dile getirerek, sarı-lacivertli takımdaki geleceğiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü buradan çok memnunum. Psikolojik ve fizik anlamında kendimi iyi hissediyorum. Bu iyi hissetme süreci, bu olumlu durum önümüzdeki yıllarda da sürerse, sonuna kadar çalışmak istiyorum. Ne zaman futbola olan aşkım, inancım biterse ancak o gün futboldan uzaklaşabilirim, soğuyabilirim. O nedenle önümüzdeki yıllarda futbolda daha fazla devam edebileceğimi ve olabildiğince futbolun içinde kalacağımız şimdiden söyleyebilirim."

İspanyol teknik adam, "İspanya'da Real Madrid ne ise Türkiye'de de Fenerbahçe odur" yorumuyla ilgili olarak ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Fenerbahçe büyük bir camiadır. Sadece Real Madrid ile ya da diğer takımlarla kıyaslamakla kalmamalıyız. Kalitesi ve kategorisi olan Liverpool, Manchester United ya da başka ülkelerin kaliteli takımları eşit bir takımdır. Zaten Türkiye'de 17 şampiyonluk gibi bir rakama ulaşmış bir takım, hem ülke içinde hem de ülke dışına taşmış başarıların göstergesidir. İspanya'da onlar gibi o seviyede oynayan Real Madrid ve Barcelona var. İngiltere'de Liverpool, Manchester United ve diğer takımlar var. Nasıl her ülkenin en baş takımları ilk akla gelen takımları bunlarsa, Türkiye'de bu takım Fenerbahçe'dir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*