Aragones kararını değiştirdi

Aragones kararını değiştirdi.13090
  • Giriş : 16.08.2008 / 10:41:00

Aragones, Avusturya kampında gözden çıkardığı Maldonado ile ilgili kararını değiştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones yönetimin satış kararı aldığı Claudio Maldonado'nun takımda kalmasını istedi. Sezon başındaki Avusturya kampında Şilili futbolcuyu gözden çıkaran İspanyol çalıştırıcı, hazırlık maçları ve Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda oynanan karşılaşmalar sonrasında fikrini değiştirdi. Maldonado'nun son günlerde gösterdiği performanstan memnun kalan tecrübeli teknik adam, Partizan maçında sonradan oyuna soktuğu Şilili'nin iyi bir profesyonel olduğunu açıkladı.

En formda olanı Selçuk

Satılması gündemde olan Mateja Kezman'ın ayartmaya çalıştığı Maldonado'nun antrenmanlardaki hırsı ve saygılı tavırlarını dikkate alan Aragones, yönetimle yaptığı görüşmede, "Şu aşamada Maldonado'nun satılması doğru olmaz. Elimizde aynı bölgede oynayabilecek üç oyuncumuz var. Selçuk çok formda olduğu için ilk onbire daha yakın. Ancak uzun bir maratona giriyoruz. Deniz Barış ile Maldonado iyi profesyoneller. İkisi de görev adamı. Bu yüzden Maldonado'nun kalmasını istiyorum" dedi.

Alex'ten görüş aldı

Takım kaptanı Alex de Souza'dan da Maldonado için görüş alan İspanyol çalıştırıcı, geçen yıl Deivid de Souza'nın yaşadığı uyum sorununu Şilili oyuncunun da yaşadığını öğrendi. Alex, hocasına Maldonado'nun Güney Amerika'nın en iyi ön liberolarından birisi olduğunu belirterek, "Deivid takımdan gönderilmek üzereyken, patlama yaptı. Geçtiğimiz yıl Şampiyonlar Ligi'nin en iyi futbolcuları arasına adını yazdırdı. Bu yüzden Maldonado'ya yeterli şansın verilmesi gerektiğini düşünüyorum" yorumunu yaptı.

Öte yandan Fenerbahçe Futbol Takımı, bugünü çift idmanla geçirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*