Aragones övgü dolu sözler

Aragones övgü dolu sözler.8919
  • Giriş : 01.03.2009 / 01:33:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, farklı kazandıkları Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamada, oyuncularına övgüler yağdırdı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, 4 - 2 kazandıkları Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamada, oyuncularına övgüler yağdırdı ve hepsini tebrik ettiğini söyledi.

Takım olarak çok iyi oynadıklarını belirten İspanyol teknik adam, ''Oyuncularımı kutlamam lazım, tebrik etmek istiyorum, ortaya koydukları Futbol gerçekten takdire şayan. 1-0 ve 2-1 geriye düştükten sonra çok iyi geriye dönüşler yaptılar. 4 gol attık, 2 tane daha atabilirdik, bu çok önemli, çünkü rakibimiz ligin en az ve zor gol yiyen takımlarından biri.'' dedi.

Aragones, bir basın mensubunun, Başkan Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nin Mart sayısındaki yazısında, takımdan umut olmadığını yazdığının hatırlatılması üzerine ise, ''Biz belki bazı puanlar kaybettik, yarıştan uzaklaştık, bunlar doğrudur, benim başkanım. Fakat ben takımıma güveniyorum, yarışta olduğumuza inanıyorum, çünkü şampiyonluklar son 6-7 maçta kazanılır. O maçlara kadar aradaki puan farkını açmazsak mutlu sona ulaşacak takım biz oluruz. Bugünkü maçtan sonra sanırım başkanımız da gelecekten umutlanmıştır. Fikrini değiştirmiştir ve takımın şampiyon olacağına inanmıştır.'' diye cevapladı.

- KUPA MAÇI DAHA FARKLI OLUR -

Aragones, Sivasspor ile oynanacak kupa maçıyla ilgili bir soruya ise, ''Kupa maçı için daha fazla çalışmamız gerekir. Kazanmış takımları aynı psikolojide tutmak zordur, fakat karşı takımın teknik direktörü bunu daha kolay yapacaktır, kaybettikleri için kupa maçında kazanmak isteyeceklerdir. Ben kupa kulvarını severim ve değer veririm. İspanya'da da bunu yaşadık, burada da final oynamak ve şampiyon olmak istiyoruz.'' şeklinde cevap verdi.

Aragones, Türkiye'de Turkcell Süper Lig'de kalan tek yabancı hoca olmasıyla ilgili olarak ise, ''Benim ilk günden beri söylediğim birşey var, futboldan anladığım ve bildiğim herşeyi Fenerbahçe'ye vermek için çalışacağım. Tüm bilgilerimi aktarmak istiyorum. Ne zaman ki çok iyi paslar yapan, alıp veren gidip gelen ve iyi oynayan bir takım oluştururuz o zaman da mutlu oluruz. İyi bir takım yapmak için zamana ihtiyaç vardır. Biz de bunun için çalışıyoruz.'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*