Aragones'e F.Bahçe'ye gitmemesi için baskı yapılıyo

Aragones'e F.Bahçe'ye gitmemesi için baskı yapılıyo.13090
  • Giriş : 24.06.2008 / 18:53:00

İspanyol basını, gelecek sezon için Fenerbahçe ile anlaştığı öne sürülen İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Luis Aragones'in, Türkiye'ye gitmemesi için yardımcılarının kendisine baskı yaptığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İspanya'da Avrupa Futbol Şampiyonası başlayana kadar en fazla eleştirilen teknik direktörlerden olan, ancak turnuvada İspanya'nın başarı elde etmesiyle önemi artan teknik direktör Luis Aragones'in 30 haziranda İspanya Milli Takımı ile sözleşmesi sona erecek olmasına rağmen 2 yıl daha kalması için milli takımdaki yardımcılarının ve federasyon yetkililerinin ısrarcı oldukları belirtiliyor.

Cadena Ser radyosu, İspanya'nın Avusturya'daki kampından gelen haberlere dayanarak, Luis ile yardımcılarının kapalı kapılar arasında 50 dakika süren bir toplantı yaptığını ve yardımcılarının Luis'e, ''Eğer Türkiye'ye gidersen 11 torununun büyümesini göremeyeceksin. İspanya'da yaşamak ile İstanbul'da yaşamak aynı şey değil'' dediklerini ileri sürdü. İspanyol radyosuna göre, perşembe günü Rusya ile oynanacak yarı final maçından sonra İspanya Futbol Federasyonu'nun Luis'e somut son bir teklif daha yapacağı kaydedildi.

Bu arada İspanya Milli Takımı'nda yılda 600 bin Avro maaş alan Aragones'in Fenerbahçe'nin kendisine yaptığı 2 yıllık teklifte sezon başına 1 milyon 200 bin Avro alabileceği, İspanyolların ise asla bu rakamı veremeyecekleri ifade edildi. Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde yapılan açıklamalarda, Luis'in milli takımı bırakacağını söylemesinin ardından yerine Vicente Del Bosque'yle anlaşıldığı da hatırlatılırken, yeni durumun Del Bosque'ye söz veren federasyon başkanını da zor durumda bırakacağı bildirildi.

Her şeye rağmen Avrupa Futbol Şampiyonası'na konsantre olduğu için geleceği ile ilgili açıklama yapmak istemeyen Luis Aragones, şimdiye kadar sadece milli takımdaki döneminin 30 Haziranda biteceğini söylemekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious