Aragones'e 'Gel' çağrısı

Aragones'e 'Gel' çağrısı.13565
  • Giriş : 03.02.2009 / 09:04:00
  • Güncelleme : 03.02.2009 / 10:14:39

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aragones'e İspanya'dan gel çağrısı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İspanya'nın Atletico Madrid Kulübü ligde alınan kötü sonuçlar üzerine Fenerbahçe'nin hocası ile temasa geçti. Başkan Enrique Cerezo'nun önceki gece Aragones'i arayarak acilen takımın başına geçmesini istediği öğrenildi

İspanya'nın Atletico Madrid Kulübü, sürpriz bir şekilde Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones'in kapısını çaldı.
Atletico Madrid'in hafta sonu Valladolid'e 2-1 yenilmesi üzerine acil bir toplantı yapan İspanyol Kulübü'nün yönetimi, sarı-lacivertli ekibi çalıştıran Aragones ile temasa geçme kararı aldı.
Başkan Enrique Cerezo'nun, önceki gece apar topar İspanyol hocayı aradığı ve yaklaşık 15 dakika süren bir görüşme yaptığı öğrenildi.
İspanyol hocadan bir an önce takımın başına geçmesini isteyen Başkan Cerezo'nun kötü günler geçirdiklerini belirttiği ve Aragones'e Fenerbahçe'nin sağladığı tüm imkanları sunma sözünü verdiği kaydedildi. İspanyol hocanın başkana ne yanıt verdiği ise öğrenilemedi.

Aguierre kovuldu

Atletico Madrid yönetimi takımı 2,5 yıldır çalıştıran Meksikalı teknik adam Javier Aguierre'nin görevine son verdiklerini dün gece açıkladı. Marca gazetesi, ise Başkan Cerezo'nun Aragones ile yaptığı görüşmeyi doğruladı. Valladolid karşısında alınan yenilgi sonrası binlerce taraftar Aguierre aleyhine tezahürat yaparken, Aragones'in Fenerbahçe'yi bırakıp gelmesi yönünde tempo tuttular. Marca gazetesi ayrıca Aragones'in Atletico Madrid'e gönül verdiğine dikkat çekti, Fenerbahçe'de fazla beklemeyip, bu teklifi kabul edeceği yorumunda bulundu.

Atletico'da 5 kupası var

Luis Aragones, Atletico Madrid formasını 1964-74 döneminde 10 yıl aralıksız giydi ve 265 maçta 123 gol attı. 1974'te teknik direktörlüğe başlayan ve 1974-80, 1982-87, 1991-93 ve 2001-03 dönemlerinde Atletico Madrid'de toplam 15 yıl görev yapan Aragones, başkent kulübünü 1 kez İspanya Ligi, 1 kez İspanya Süper Kupası ve 3 kez Kral Kupası şampiyonluğuna taşıdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*