Aragones'e İspanyol basınından övgü

Aragones'e İspanyol basınından övgü.13565
  • Giriş : 29.06.2008 / 19:00:00

İspanya Milli Takımı'nın teknik direktörü olarak bu akşam son maçına çıkacak olan ve gelecek sezon için Fenerbahçe ile anlaşan Luis Aragones, ülkesinin basınında övgü dolu sözlerle uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

El Pais gazetesi, “İnatçı, saplantılı, neredeyse hiç oturmuyor, son noktayı koymak hoşuna gidiyor. Futbol tutkusu asla inkar edilemez” diye tanımladığı Aragones için “Luis asla futbolcu olmayı bırakmadı. Onun için teknik direktörlük yapmak, futbolcu olarak ömrünü devam ettirmekte en iyi yoldan başka bir şey değildi” yorumunda bulundu. 1974 yılında Atletico Madrid ile teknik direktörlüğe başlayan Aragones'in ilk defa İspanya dışına çıkarak Fenerbahçe'de teknik direktörlük yapacağı hatırlatılarak, “Seyahatlar, oteller, uçaklar asla Luis'i yormuyor. Mutlu olması için eşofmanını giysin yeter” denildi.

Luis için her şeyin Futbol demek olduğunu yazan El Pais, İspanyol teknik adamın sürekli olarak eski arkadaşları ile birlikte çalıştığını, ancak karar aşamasında kendi bildiğini yaptığını kaydetti. “Onu ürküten bir rakip yok. Romario'ya da Raul'a karşı da durmayı başardı” diye anlatılan Luis'in aynı zamanda çok iyi bir motivasyoncu olduğu vurgulandı.

Marca gazetesinde yer alan bir köşe yazısında da Luis için “efsane” denilirken, “2006 Ekiminde Dünya Kupası'nda çeyrek finalde Fransa'ya elendikten sonra İspanyol basınında Luis istifadan başka başlık yoktu. Bereket versin ki, istifa etmedi, ama dahası da oldu. Bunların üzerine bir de İspanya'nın kaptanı, bir numarası Raul'u milli takımdan atarak, herkesi karşısına aldı. Ama şimdi Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İspanya'nın nasıl oynadığını, özellikle yarı finalde Rusya'ya karşı neler yaptığını görünce hepimizin Luis'e özür dilemeye başlamamız gerekiyor” ifadeleri kullanıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious