Aragones'i yerine kim gelecek?

Aragones'i yerine kim gelecek?.12415
  • Giriş : 08.05.2009 / 09:09:00

Fenerbahçe'nin, 2 yıllık sözleşme imzalayarak takımın başına getirdiği İspanyol Teknik Direktör Aragones'i göndereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Dede' lakaplı hocanın yerine kimin geleceği ise belirsizliğini koruyor.

Sezon sonunda İspanyol Teknik Direktör Luis Aragones'le yollarını ayırmayı planlayan Fenerbahçe'de yeni hocanın kim olacağı tartışılıyor. Ancak işin ilginç tarafı, şu an boşta olan birçok teknik adamın isminin Sarı-Lacivertlilerle birlikte anılması. Geçtiğimiz haftaya kadar Felipe Scolari gündemdeyken şimdilerde daha çok Fransa 1. Ligi takımlarından Paris Saint-Germain'den sezon sonunda ayrılması kesinleşen Paul Le Guen'in adı öne çıkıyor.

2002-05 yılları arasında Lyon'u çalıştırırken üst üste 3 yıl lig şampiyonluğuyla yıldızını parlatan Le Guen, PSG'nin başına geçtikten sonra F.Bahçe'den Sırp golcü Kezman'ı transfer ettirmişti. Bu ekiple sadece Fransa Kupası'nı kaldıran Le Guen'le PSG'nin yeniden anlaşmayacağı açıklanınca Le Guen, bazı çevrelerce Fenerbahçe için uygun görüldü. Oysa Chelsea'de işine son verildikten sonra boşta kalan Brezilyalı Teknik Direktör Scolari de Sarı-Lacivertlilere yakıştırılıyordu. Scolari, temmuz ayında bir Avrupa kulübünün başına geçmek istediğini ifade etmişti. Scolari ile Le Guen'in yanı sıra Hollandalı Van Gaal, vatandaşı Bercelona'nın eski hocası Rijkaard, Galatasaray ve Beşiktaş'ta görev yapan Rumen Lucescu, İtalyan Mancini, Alman Klinsmann ile yıllardır gündemden düşmeyen Brezilyalı Luxemburgo da Fenerbahçe'nin muhtemel teknik direktör adayları arasında sıralanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*