Aragones'in büyük yemini

Aragones'in büyük yemini.13565
  • Giriş : 28.06.2008 / 23:52:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 01:50:56

Aragones EURO 2008 öncesinde, “Şampiyon olursak, Madrid-Santiago de Compestela yolunu yürüyerek gidip, hacı olacağım” demişti. İspanya bugün kupayı alır, “Dede” sözünü tutarsa, sarı-lacivertliler 20 gün Aragones’i beklemek zo

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe'nin çiçeği burnundaki teknik direktörü Luis Aragones'in, Euro 2008 öncesinde verdiği söz, sarı-lacivertlilerin canını sıkacak.

İspanya Milli Takımı'nın başında, bugün Almanya ile oynanacak final maçına çıkacak olan tecrübeli çalıştırıcı, şampiyona öncesinde televizyondan ilginç bir söz verdi. İspanyol resmi televizyonu TVE1'in popüler programı “Sana bir sorum var” programına katılan Aragones, “Eğer İspanya şampiyon olursa, Madrid-Santiago de Compestela (Corunia) yolunu yürüyerek gidip, hacı olacağım” dedi. Spikerin, “Bu gerçek mi?” sorusuna, İspanyol hoca, “Buradan, 40 milyon İspanyol önünde söz veriyorum, şampiyon olur olmaz bunu gerçekleştireceğim” yanıtını verdi.

Yaklaşık 600 kilometrelik yolu yürüyerek gideceğini belirten Luis Aragones'in, bunu gerçekleştirmesi halinde, Fenerbahçe'nin çalışmasına en az 15-20 gün geç katılacağı, bunun da Fenerbahçe'yi güç durumda bırakacağı belirtildi.

Hıristiyan dünyasının en kutsal yerlerinden biri olarak olarak kabul edilen Santiago de Compestela Katedrali'ne her yıl yüz binlerce kişinin yürüyerek gittiği, bu şekilde hacı oldukları ifade edildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious