Aragones'in final kabusu!

Aragones'in final kabusu!.12415
  • Giriş : 12.05.2009 / 20:10:00
  • Güncelleme : 12.05.2009 / 21:41:51

26 yıllık kupa hasreti Aragones'i strese soktu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yarın oynanacak olan Fortis Türkiye Kupası final maçı öncesinde iki takımın teknik direktörleri ve Alex ile İbrahim Üzülmez basın toplantısı yaptılar. İzmir Swiss Grand Efes Otel'deki toplantıya ilk olarak; Beşiktaş kafilesinin Ankara'dan gelişi geciktiği için Fenerbahçe cephesi katıldı.

"26 YILLIK HASRET BİZİM ÜZERİMİZDE BASKI YARATIYOR"

44 yıl aradan sonra İspanya'yı Avrupa Şampiyon yapan Aragones; "26 yıllık hasrete Fenerbahçe'de son verebilecek misiniz?" şeklindeki soruyu cevaplayarak konuşmasına başladı. İspanyol çalıştırıcı; "Artık bizim önümüzde kupa gerçeği var. Buna çok yaklaştık. İki takım için de önem arzeden bir kupa. 26 yıllık özlem bizim üzerimizde baskı yaratıyor. Elimizden gelen ne varsa çıkıp sahada göstereceğiz" şeklinde konuştu.

"İNŞALLAH FİNALDE GÜLEN TARAF BİZ OLURUZ"

Rakipleri Beyşiktaş'ı da değerlendiren ve "Beşiktaş çok fazla saygıyı hak ediyor" diyen Aragones sözlerini şöyle sürdürdü: "Ligde liderler ve bu da iyi takım olduklarının göstergesi. O yüzden saygıyı fazlasıyla hakediyorlar. Biz onları iki defa yenmeyi başardık. Bir sezonda bir takımı üst üste 3 . kez yenmek zor birşeydir. Tüm dikkatimizi, tüm konsantrasyonumuzu bunun üzerine yapıyoruz. Ayrıca, bir ülkede kupa kaldırmak önemli bir şeydir. kazanırsak, UEFA kupası'na da daha iyi bir noktadan girmiş olacağız..."

Bir soru üzerine bütün oyuncularına güvendiğini dile getiren Aragones, kadro seçimi ile ilgili şöyle konuştu: "Teknik direktörler istikrar için belli bir 11'i oynatmak isterler. En iyi 11'i değerlendirmek isterler. Takımımda her zaman yedek ve as oyuncu kavramı olmuyor. Ama istikrar için belli bir as kadromuz var. Bütün oyuncularıma güveniyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

ALEX: "DAHA ÖNCE GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'A KARŞI FİNAL OYNADIM AMA BAŞARAMADIK"

Aragones ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan kaptan Alex ise "Biraz kötü sezondan geçerken kupa kaldırmak hepimiz için olumlu olur" dedi.

Bundan önce kendisinin de forma giydiği finallerde kupaya uzanamadıklarını hatırlatan Alex, "Galatasaray'a karşı oynadığımız finalde 5 gollü yenilgi almıştık. 1 sene sonra ise bu kez kupayı Beşiktaş'a karşı kaybettik. O maçta Tümer harika bir oyun çıkarmıştı. Bu finallerde biz de sahada istediklerimizi yerine getiremedik. Dilerim yarınki finalde gülen taraf biz oluruz. Yarınki finali aldığımız takdirde uzun bir aranın ardından kupayı kulübümüze getireceğiz. Biraz kötü sezondan geçerken kupa kaldırmak camia için olumlu olur" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*