Aragones'in veda günü!

Aragones'in veda günü!.12415
  • Giriş : 30.05.2009 / 10:36:00

Fenerbahçe Yönetimi, Luis Aragones ile yollarını ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonspor maçında son kez takımın başına çıkacak olan İspanyol teknik adamın yerine ilk planda Christoph Daum ile Mircea Lucescu'nun düşünüldüğü öğrenildi

Milliyet'in haberine göre, Fenerbahçe'de sezon başında büyük umutlarla takımın başına getirilen Teknik Direktör Luis Aragones ile yollar pazartesi günü ayrılıyor.

Yönetimin teknik direktör konusunu kongre sonrası masaya yatırdığı ve İspanyol hocanın oy çokluğu ile gönderilmesine karar verildiği öğrenildi. Başkan Aziz Yıldırım'ın, Trabzonspor maçı sonrası Aragones ile görüşerek bir yıllık hizmetinden dolayı teşekkür edeceği ve yeni hoca arayışlarının hızlandığı öğrenildi. İspanyol hocanın avukatının da Türkiye'ye davet edildiği ve sözleşmenin karşılıklı feshedilmesi için anlaşma zemininin aranacağı bildirildi.

Cevap bekleniyor

Yönetimin, yeni antrenör konusunda ilk planda Christoph Daum'u düşündüğü ve Alman hoca ile temasa geçildiği belirtildi. Fenerbahçe'yi üst üste iki kez şampiyon yapan, üçüncüsünü son hafta kaybeden Daum'un ikna edilmeye çalışıldığı öğrenildi. Takımı çok iyi tanıyan Alman hoca ile tekrar eski başarıları yakalamayı planlayan Başkan Aziz Yıldırım'ın tecrübeli hocadan olumsuz yanıt gelmesi halinde ikinci planda Mircea Lucescu'ya yöneleceği öğrenildi. Galatasaray'ı geri çeviren ancak sarı-lacivertli kulübe sıcak baktığı bilinen Rumen hoca ile de bir ön görüşme yapıldığı bildirildi.

Bu iki isimle anlaşma sağlanamaması halinde yönetimin İtalyan Luciano Spalletti, Hollandalı Rijkaard ve Gullit'e ağırlık vermesi bekleniyor.

15 Haziran'a kadar transfer çalışmalarını bitirme sözü veren Başkan Aziz Yıldırım'ın önümüzdeki hafta içinde hoca sorununu kesinlikle çözmeyi hedeflediği, yeni teknik adamın raporu doğrultusunda da kadronun yeniden şekilleneceği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*