Aragones'ten ilginç mesaj

Aragones'ten ilginç mesaj.12415
  • Giriş : 12.05.2009 / 20:41:00

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Luis Aragones, Kupayı kazanmanın hem kendisi için hem de takım için çok önemli olduğunu belirterek, "Bir takımı üç kere yenmek zordur" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fortis Türkiye Kupası finalinde yarın Beşiktaş ile karşılaşacak Fenerbahçe'nin teknik direktörü Luis Aragones, Kupayı kazanmanın hem kendisi için hem de takım için çok önemli olduğunu belirterek, "Bir takımı üç kere yenmek zordur" dedi
Aragones, takım kaptanı Alex de Souza ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, kupayı kazanmaya çok yaklaştıklarını belirterek, "Kupa finali gerek Beşiktaş, gerekse bizim için çok önem arz ediyor. Kupayı uzun süredir kazanamamış olmamızdan dolayı bizim üzerimizde baskı var. Elimizden geleni sahaya yansıtacağız. Kupayı kazanmak, hem benim için hem de takım için çok önemli" diye konuştu.

Beşiktaş'ın çok saygı duydukları bir takım olduğunu, gayet başarılı bir sezon geçirdiğini ifade eden Aragones, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ligde puan durumunda oldukları yerle bunu görüyoruz. Beşiktaş'ı ligde iki defa iyi bir oyun ve iyi bir havayla yenmeyi başardık. Bir takımı üç kere yenmek zordur. Eğer kupayı kazanırsak UEFA Kupası'na gitmeyi garantileyeceğiz. Ayrıca kupa kazanmak çok önemlidir. Bir ülkede kupa kazanmak ilgi çekici ve enteresandır."

Takımdaki her oyuncusuna her zaman güvendiğini kaydeden Aragones, şöyle konuştu:

"Bir takımda istikrar ne kadar uzun sürerse o kadar iyidir. Tabii ki sakatlıklar ve başka nedenlerle bu sağlanmayabiliyor. Her zaman oynamayan oyuncularıma güvendim. Takımımda as ya da yedek oyuncu kavramı yok. İstikrar için belli oyunculara yer verdim, ancak 29 oyuncuma her zaman güvendim. İyi ve kötü bir sonuç olduğunda bir şikayet içinde olmadım."


Alex de Souza

Fenerbahçe takım kaptanı Alex de Souza ise bundan önce oynadıkları finallerde gülen taraf olamadıklarını söyledi.

Alex, "Uzun süredir kupayı kaldıramıyoruz. Onun getirdiği bir heyecan var. Kötü bir sezondan geçiyoruz. Bu durumda kupa kaldırmak olumlu olur. Aksi bir durumu düşünmek istemiyorum. Oynayacağımız ekip, gayet kaliteli oyunculardan kurulu bir ekip. Elimizden geleni yapıp kupayı adımıza yazdırmak istiyoruz" diye konuştu.

Bu arada, daha önce ortak yapılacağı açıklanan basın toplantısı Beşiktaş kafilesinin İzmir'e geç gelmesinden dolayı ayrı ayrı yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*