Aragones'ten kötü gidişat itirafı

Aragones'ten kötü gidişat itirafı.11328
  • Giriş : 04.12.2008 / 10:53:00

Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones, kötü gidişatın nedenlerini sıraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aurelio'nun boşluğunu dolduramadıklarını itiraf eden İspanyol hoca, transferi kendi yapmadığı için mutlu değil. Aragones'i sevindiren tek gelişme ise Deivid'in dönüşü.

F.BAHÇE Teknik Direktörü Aragones, takıma geldiğinden beri gördüğü eksikleri söyleyip, bugüne kadar yaşanan gelişmelerle ilgili ilginç sözler sarfediyor. İşte, mevcut kadro yapısıyla gelen başarısız sonuçların nedenlerini irdeleyen Dede'nin yaptığı sohbetlerdeki tespitleri:

1. TRANSFER YAPAMADIM 

"İspanya'nın başındayken yönetimle görüştüm. Ancak transferlerin büyük bir bölümünü ben yaptırmadım. Takıma alınan Burak, Emre, Josico benim isteğimle gelmedi. Kadro şişkin olunca bir tek Aurelio'nun yerine Senna'yı istedim. Senna'yı da alamayınca mecburen Josico geldi.”

2. MARCO BÜYÜK KAYIP

“F.bahçe bana teklif getirdiğinde takımı Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı maçlar ve ligdeki birçok karşılaşmasını hem canlı, hem de CD'den izledim. Aurelio'yu çok beğenmiştim. Ancak onunla yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamayınca gitti. Ben birebir görüşme yapabilseydim onu ikna ederdim. Senna gelmedi, Xabi Alonso da çok yüksek rakamlar isteyince Aurelio'nun yerini açıkçası dolduramadık.”

3. 27 KİŞİ ÇOK FAZLA

“Ben her zaman kadromda az kişi tutmuşumdur. 23, en fazla 24 kişidir. Ancak geldiğimde 27 kişilik bir takım vardı. Böylece herkesi tanıma sürecim zor oldu. Ama yine rakiplerimizin de aldığı sonuçlara göre iyi durumdayız. İkinci yarıdan itibaren bu eksikleri giderip çok daha iyi olacağız.”

4. 4-4-2 OYNATIRIM

“Oyun sistemim her zaman 4-4-2. Başka sistemde oynamam. Ama maalesef F.Bahçe'de bunu yapamadık. Benim sistemimde Güiza ve Semih yan yana oynar. Aurelio'nun yokluğunda Semih'i mecburen orta sahada oynattık, Alex'i de biraz daha öne çıkartabildik. 4-4-2'i oynatma şansımız Alex yüzünden maalesef zor oluyor.”

5. DEIVID ATEŞLEDİ

“İzlediğim CD'lerde Deivid'in ne kadar etkili bir oyuncu olduğunu gördüm. İkinci yarıdan itibaren çok daha iyi işler yapacak diye düşünüyorum. Onun varlığı ve dönüşü bizi gerçek anlamda ateşledi.”

6. TAKVİYE ŞART

“Devre arasında bizim en az 3 oyuncu almamız lazım. Ön libero, forvet ve stopere takviye şart. Bu sefer istediğim oyuncuları alabilirsek 2. yarıda çok daha farklı bir F.Bahçe olur.”

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*